Snaha Harriet Dart o postup do semifinále WTA končí v Birminghamu Anastasií Potapovou | Novinky z tenisu

Snaha Harriet Dart o postup do semifinále WTA končí v Birminghamu Anastasií Potapovou |  Novinky z tenisu

Anastasii Potapovové v Birminghamu odepřela Harriet Dart přístup do semifinále WTA, za Ruskou druhou nasazenou Jelenou Ostapenkovou. V semifinále se střetne s nejlepší nasazenou Barborou Krejčíkovou z Číny Zhou Lin

20:10, Spojené království, pátek 23. června 2023

Běh Harriet Dartové na Rothesay Classic v Birminghamu skončil čtvrtfinálovou porážkou od Anastasie Potapové.

Dart porazila hráčku 30 nejlepších Anhelinu Kalininovou druhý týden v řadě a dostala se do čtvrtfinále, ale nedokázala využít dobrého začátku proti čtvrté nasazené Potapové, když prohrála 4-6, 6-3, 6-4.

Dartová se po celý zápas trápila se svým podáním, ale i přes pět dvojchyb dokázala vyhrát první set, což vedlo k úžasným úderům ze zadní části kurtu.

Šestadvacetiletá hráčka se ucházela o své první semifinále na okruhu WTA poté, co prohrála své předchozí tři čtvrtfinálové zápasy, všechny na britské trávě, a ve druhém setu udělala první krok s přestávkou na 2:1.

Potapovová, nasazená jako 21., ale začala trestat druhé podání Dartové a Ruska sérií čtyř her v řadě zápas otočila a omezila chyby, které kazily její hru.

Dart se v rozhodujícím setu srovnal ze stavu 3-1 na 3-3, ale silné údery Potapovové si vybraly svou daň a Rus se znovu zlomil, než zpečetil vítězství.

Pro Dartovou to však byl solidní turnaj, protože minulý týden se vrátila do čtvrtfinále v Nottinghamu a po udělení divoké karty na turnaj v Eastbourne příští týden bude mít před Wimbledonem další šanci na další vítězství.

obrázek:
Jelena Ostapenková se skvěle vrátila

Potapová dále čelí druhému semenu Jelena Ostapenkovákterý vedl působivý návrat ze setu a skončil 4-0 a porazil Magdalenu Fritsch 4-6 7-5 6-2.

Lotyšsko hrálo až do čtvrteční 20:00 ve svém vítězství nad Venus Williamsovou a vrátilo se na kurt v pátek v poledne, aby se utkalo s Paulem Fritschem.

READ  Jak získat předběžný přístup k EA Sports PGA Tour

Ostapenková potřebovala ošetřit problém s levým lýtkem a v jednu chvíli to vypadalo, že možná zápas nedohraje, ale ve druhém setu dokázala otočit, než se rozhodla.

„Byla to velmi krátká doba na to, abychom se vzpamatovali ze včerejška, protože jsme skončili tak pozdě,“ řekla.

„Také jsem bojoval s levým lýtkem. V jednu chvíli jsem si říkal, že bych možná neměl pokračovat, ale mám v sobě bojovníka, takže chci hrát, dokud nebudu moci chodit nebo tak něco.“

„Po vítězství ve druhém setu jsem měl pocit, že hraji lépe a noha tam byla. Jsem opravdu šťastný, že jsem tento zápas vyhrál.“

vrchní semeno Barbora Krejčíková Poprvé postoupila do poslední čtyřky na travnatém podniku poté, co porazila krajanku Lindu Frohvertovou 6:3, 6:2 a utká se s Českou republikou proti Číně. Chu Linkterá vyhrála 4-6 6-3 6-2 nad Rebeccou Marino.