NASA Swift Observatory možná zažila selhání při kontrole situace

agentura NASA Observatoř Neila Geirelse Swifta Po 17 letech z velké části bezproblémové služby se dostal do potíží. Průzkumník na oběžné dráze Vstoupil jsem Nouzový režim po zjištění „potenciální poruchy“ v jednom ze šesti reakčních kol použitých ke změně situace. I když není jasné, co přesně (pokud vůbec něco) se pokazilo, NASA pozastavila směrová vědecká pozorování, dokud nebude moci dát vše nebo pokračovat v provozu s pěti koly.

Toto je podle NASA první potenciální problém s reakčním kolem od zahájení provozu observatoře Swift v únoru 2005. Zbytek vozidla funguje správně.

Observatoř Swift hrála v posledních dvou desetiletích důležitou roli v astronomii. Byl postaven především k detekci Záblesky gama paprsků Detekuje přibližně 70 za den. Stále více se však používá jako pan-pozorovatel na více vlnových délkách, který detekuje sluneční erupce a těžko najít hvězdy. NASA by nemusela mít nutně vážný problém, pokud by měl Swift trvalý problém, ale evidentně by jí prospělo udržet kosmickou loď v co nejhladším chodu.

Všechny produkty doporučené Engadget jsou ručně vybírány naším redakčním týmem, nezávisle na mateřské společnosti. Některé z našich příběhů obsahují přidružené odkazy. Pokud si něco zakoupíte prostřednictvím některého z těchto odkazů, můžeme získat provizi pro partnery.

READ  Yellowstone není nejnebezpečnější sopka - erupce Campy Flegre by vynutila masovou evakuaci | Věda | Zprávy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.