Šéf Ruskem okupovaných částí Doněcka řekl, že navštívil Solidar

(Reuters) – Vysoký představitel jmenovaný Moskvou v okupovaných částech východoukrajinské Doněcké oblasti v neděli pozdě večer řekl, že navštívil město Solidar, o kterém Rusko tvrdilo, že ho dobylo začátkem tohoto měsíce.

Úředník Dennis Pushlin zveřejnil krátký videoklip v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram, který ho ukázal, jak řídí a prochází neobydlenými oblastmi a zničenými budovami.

„Dnes jsem navštívil Solidar,“ uvedl Pushlin v doprovodném prohlášení.

Agentura Reuters nemohla nezávisle ověřit, kdy a kde bylo video pořízeno.

11. ledna ruská soukromá vojenská skupina Wagner uvedla, že dobyla Solidar, a úřady dosazené Ruskem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny minulý týden uvedly, že mají pod kontrolou město těžící sůl.

Ukrajina nikdy veřejně neřekla, že město dobyly ruské síly. Generální štáb jeho ozbrojených sil v neděli v denní aktualizaci uvedl, že ruské síly střílely na ukrajinské pozice v oblasti.

Pushlin ve svém prohlášení uvedl, že doly Solidaru byly poškozené a „obtížné“ se do nich dostat.

Město, spolu s Bachmutem na severovýchodě, bylo několik měsíců středem intenzivních bojů, přičemž ruské zástupné síly minulý týden tvrdily, že dobyly také Kliščevku, malou vesnici poblíž Bachmutu.

Takzvaná Doněcká lidová republika je jedním ze čtyř regionů na Ukrajině, které Moskva prohlásila v září za svého vazala při cvičení Ukrajina a její spojenci označili za „falešné“ vynucené referendum.

(Zpráva Lydie Kelly v Melbourne; střih Clarence Fernandez)

READ  Světová zdravotnická organizace uvádí, že za poslední dva týdny bylo hlášeno více globálních případů Covid-19 ve srovnání s prvními šesti měsíci pandemie.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *