Představitelé Connecticutu varují před marihuanou s obsahem fentanylu

Zdravotníci z Connecticutu vydali varování před marihuanou nasycenou fentanylem, která je pozorována v sérii předávkování po celém státě.

Od července bylo hlášeno 39 předávkování vyžadujících použití naloxonu k resuscitaci. V každém případě dotyčná osoba uvedla, že kouřila pouze marihuanu, ale úředníci uvedli, že vykazovali příznaky opioidů.

Shluk případů byl hlášen v říjnu v Plymouthu, ačkoli úředníci říkají, že incidenty se rozšířily po celém státě. Laboratorní test nějaké marihuany použité v jednom případě z Plymouthu potvrdil přítomnost fentanylu, silného a potenciálně smrtícího opioidu.

„Toto je první laboratorně potvrzený případ marihuany s fentanylem v Connecticutu a možná první potvrzený případ ve Spojených státech,“ Ona řekla Komisař ministerstva veřejného zdraví Dr. Manisha Gothani.

Varování přichází uprostřed zpráv, že odhadem 100 000 Američanů zemře do jednoho roku na předávkování drogami, což je podle řady úředníků spojeno s pandemií koronaviru a Dodávka nejnebezpečnějších drog. Úmrtí z předávkování se za poslední dva roky zrychlila a podle údajů zveřejněných tento týden vyskočila za poslední rok téměř o 30 %.

Odborníci se domnívají, že hlavními hybateli jsou epidemie a zvyšující se prevalence smrtícího fentanylu v nabídce nelegálních drog.

Přispívající: The Associated Press

READ  Co zatím víme

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *