Schumer říká, že při izraelských útocích byli zabiti nejméně čtyři Američané a očekává se, že počet obětí poroste

Schumer říká, že při izraelských útocích byli zabiti nejméně čtyři Američané a očekává se, že počet obětí poroste

Saul Loeb/AFP/Getty Images/Soubor

Americký ministr zahraničí Antony Blinken hovoří ve Washingtonu, D.C. 1. srpna 2023.


Washington
CNN

Nejméně čtyři Američané byli zabiti útoky v Izraeli, Senátor Chuck Schumer v neděli řekl, že američtí představitelé očekávají, že počet obětí poroste.

Vůdce většiny v Senátu v prohlášení uvedl, že ho o této záležitosti informovali v neděli večer vysocí představitelé Národní bezpečnosti a ministerstva zahraničí.

Dodal: „Bohužel víme, že tam byli zabiti Američané. „Administrativa nám řekla, že zatím zná čtyři lidi, ale bohužel víme, že počet poroste,“ uvedl v prohlášení demokrat Schumer.

Dříve v neděli ministr zahraničí Antony Blinken řekl, že USA „pracují přesčas“, aby ověřily zprávy. Pohřešovaní a zavraždění Američané Poté, co Hamás zahájil bezprecedentní útok na Izrael.

Máme zprávy o mnoha zabitých Američanech. Pracujeme přesčas, abychom to ověřili. „Zároveň existují zprávy o pohřešovaných Američanech a znovu pracujeme na ověření těchto zpráv.“

CNN dříve v neděli oznámila, že podle interního sdělení americké vlády byli zabiti nejméně tři Američané. Zpráva uvádí, že ministerstvo zahraničí ví o dalších Američanech, kteří nebyli identifikováni.

CNN se obrátila na ministerstvo zahraničí s žádostí o vyjádření.

Izraelský ministr pro strategické záležitosti Ron Dermer v neděli řekl Bashovi, že Američané jsou mezi „tucty“ rukojmích zadržovaných v Gaze.

Mezitím americká ambasáda v Jeruzalémě aktualizovala svůj pohotovostní plán „pro jakoukoli potenciální evakuaci pozemní nebo leteckou cestou,“ uvádí se v memorandu. V sobotu vydala ambasáda pro své zaměstnance příkaz „zůstaňte na místě“.

a Překvapivý útok velkého rozsahu Sobotní útoky militantů v Gaze zabily stovky Izraelců, což přimělo izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby slíbil pomstu a zahájil příval odvetných izraelských náletů.

Není jasné, jaká bude plná reakce Izraele. Mluvčí izraelské armády naznačil, že Izrael se může pokusit převzít plnou kontrolu nad Gazou poprvé od roku 2005 a více než 20 komunit poblíž Gazy je evakuováno.

READ  Byly zveřejněny hojně sledované fotografie „Fotograf divokých zvířat roku 2022“.

Hlavní americký diplomat dodal, že příkazy prezidenta Joea Bidena měly „zajistit, že Izraeli poskytneme vše, co v tuto chvíli potřebuje, aby se vypořádal s útoky Hamasu“.

Biden v sobotu v Bílém domě uvedl, že podpora jeho administrativy pro bezpečnost Izraele je „velmi pevná a neochvějná“.

V nedělním rozhovoru s Netanjahuem Biden řekl, že pomoc je „na cestě“, další pomoc se blíží.

Ministr obrany Lloyd Austin v neděli oznámil, že skupina amerických letadlových lodí míří do východního Středomoří jako „odstrašující postoj“. Ve svém prohlášení Austin také řekl, že Spojené státy „rychle poskytnou IDF další vybavení a zdroje“.

Prezident a jeho vedoucí pomocníci však čelí složité diplomatické situaci, která se nepodobá žádnému předchozímu konfliktu mezi Izraelci a Palestinci.

S republikánskými prezidentskými kandidáty Kritizovala Bidenovu administrativukde bývalý prezident Donald Trump – přední kandidát na nominaci Republikánské strany – odkazoval na zmrazení íránských finančních prostředků administrativou, aby tvrdil, že Biden „zradil Izrael“.

Blinken ale v neděli potvrdil, že žádný z nezmrazených prostředků přidělených na humanitární účely nebyl vynaložen.

„Takže lidé jsou buď dezinformováni, nebo dezinformováni,“ řekl. „V každém případě je to špatně.“

Tento příběh byl aktualizován o další informace.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *