Sasha Johnson: Muž obviněn z spiknutí s vraždou poté, co zastřelil aktivistu BLM

Johnson byla 27letá matka 3 let a aktivistka za rovná práva Úder do hlavy Minulou neděli na domácím večírku v jižním Londýně. Policie uvedla, že nevěří, že jsou konkrétně terčem.

V pátek londýnská metropolitní policie uvedla, že Cameron Deriggs byl obviněn ze spiknutí za účelem vraždy v souvislosti se střelbou.

Deriggs byl mezi Zatčeno pět mužů Středa pro podezření z pokusu o vraždu v případě. Spolu s dalšími dvěma byl zatčen pro podezření z neshody (skupinové boje) a držení za účelem dodávky drog třídy B.

Nejmladší ve skupině, ve věku 17 let, byl zatčen pro podezření z držení a držení útočné zbraně s úmyslem dodávat prvotřídní drogy. Pátý muž, 25 let, byl zatčen pro podezření z nepřetržitého boje a policie.

Městská policie ve svém prohlášení uvedla, že Deriggs zůstává ve vazbě a v sobotu se má objevit před soudem ve Westminsteru, zatímco ostatní čtyři byli propuštěni na kauci.

V loňském roce, během protestů ve věci černých životů, se Johnson stal vůdcem strany Take the Initiative (TTIP), kterou nazvala „první britskou politickou stranou vedenou černochy“.

Podle policejního prohlášení byli minulý neděli ráno zastřeleni kolem třetí hodiny, když „do zahrady domu vešla skupina čtyř černých mužů v tmavých šatech a vystřelili ze střelné zbraně“.

Agentura pro ochranu životního prostředí ve čtvrtek uvedla, že je znepokojena tím, že policie používá lidi v komunitě jako „obětní beránky“ k jejich zastřelení. Tvrdí, že nedávné zatčení bylo provedeno bez „platných důkazů“.

Dodala, že „zatčení těchto osob na tomto základě a zdůraznění toho, že nosili drogy s úmyslem je dodávat, podvědomě naznačuje, že se jedná o zločin spojený s gangem, a nikoli o pokus o vraždu.“

TTIP dospěl k závěru, že ačkoli „chtějí vidět útočníky postavené před soud, nechceme potenciální nevinné lidi obviněné z pokusu o vraždu a stát se součástí statistik, zranitelných vůči stížnostem, s nimiž Sasha bojoval“.

READ  Rozhovory o íránské dohodě o jaderné energii postupují, protože Spojené státy poskytují sankční úlevy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *