Tým Tchaj-wanu řekl, že to bude na zahajovacím ceremoniálu olympijských her v Pekingu

Zimní olympijské hry Pchjongčchang 2018 – zahajovací ceremoniál – Olympijský stadion v Pchjongčchangu – Pyeongchang, Jižní Korea – 9. února 2018 – Te An Lin z Tchaj-wanu nese státní vlajku během zahajovacího ceremoniálu. Fotografie: Kai Pfaffenbach/Reuters

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Tchaj-pej (Reuters) – Tchajwanský tým účastnící se zimních olympijských her v Pekingu se zúčastní zahajovacího a závěrečného ceremoniálu poté, co byl Mezinárodním olympijským výborem informován o nutnosti účasti.

Vysoký tchajwanský představitel obeznámený s touto záležitostí minulý týden agentuře Reuters řekl, že Tchaj-wan, o kterém Čína tvrdí, se obává, že Tchaj-wan „poškodí“ Tchaj-wan tím, že na zahajovacím ceremoniálu postaví své sportovce vedle sportovců z Hongkongu spravovaného Čínou.

Subtropický Tchaj-wan, který nemá tradici zimních sportů a na zimních hrách nezískal žádnou medaili, vysílá do Pekingu čtyři sportovce, což je stejný počet jako na posledních zimních hrách v roce 2018.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Tchaj-wan v pátek uvedl, že se tým nezúčastní zahajovacího ani závěrečného ceremoniálu, přičemž obviňuje zpoždění letů a přísná pravidla proti Covid-19.

Olympijský výbor Tchaj-wanu ale pozdě v pondělí uvedl, že od MOV obdržel „několik oznámení“, „požadujících od všech delegací účastnících se zimních olympijských her v Pekingu 2022 spolupracovat při vyslání personálu na zahajovací a závěrečný ceremoniál“.

Na základě respektu k olympijskému duchu a po diskusích s tchajwanskou sportovní správou „upraví“ plán a „spolupracují s politikou vyslat personál, aby se zúčastnil zahajovacího a závěrečného ceremoniálu“.

Kolik členů týmu včetně trenérů bylo, neuvedl.

Hry v Pekingu se konají v době zvýšeného napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem, včetně opakované čínské vojenské aktivity v blízkosti ostrova.

Tchaj-wan soutěží ve většině sportovních akcí, včetně olympijských her, „čínského Taipei“ na naléhání Pekingu, který považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za součást „jedné Číny“.

READ  Vysvětlující: Co je to čtyřstavové kvarteto a odkud se vzalo?

Čínský úřad pro záležitosti Tchaj-wanu ve středu označoval tým Tchaj-wanu jako „Čína, Tchaj-pej“, což není oficiální termín pro „čínskou Tchaj-pej“.

To vedlo k pokárání ze strany Rady pro záležitosti čínské politiky na Tchaj-wanu, která uvedla, že Čína úmyslně použila nesprávné jméno.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Zpráva Bena Blancharda). Střih Jerry Doyle

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.