Kanaďanka Kadisha Buchananová pomohla Lyonu k dalšímu vítězství v Lize mistrů – a vytvořila tak rekord

Kanadská mezinárodní Kadisha Buchananová pomohla pětinásobnému obhájci titulu Lyonu prodloužit sérii porážek v Lize žen UEFA na rekordních 30 zápasů, když ve středu zvítězila nad Brondby 3: 1.

Kanadská mezinárodní Kadisha Buchananová pomohla pětinásobnému obhájci titulu Lyonu prodloužit sérii porážek v Lize žen UEFA na rekordních 30 zápasů, když ve středu zvítězila nad Brondby 3: 1.

25letý center zpět z Bramptonu v Ontoně odehrál celých 90 minut, když francouzská elektrárna zvítězila v 16. kole s remízou 5: 1 o postup do čtvrtfinále.

Lyon, který turnaj vyhrál sedmkrát, neprohrál zápas Ligy mistrů od 29. dubna 2017, kdy prohrál s Manchesterem City 1: 0. Její neporažený rekord je rekordem pro mužskou i ženskou hru Ligy mistrů UEFA.

Lyon a kapitán Francie Wendy Renard, obranný partner Buchanana, se stali prvním hráčem, který zaznamenal 70 vítězství v soutěži. Ona také skóroval z pokutového kopu.

Buchanan, který v Kanadě odehrál 101 čepic, byl třikrát jmenován kanadským hráčem roku.

Kanadský záložník Jesse Fleming byl ve středu v 67. minutě sražen z lavičky, aby nahradil útočníka Bennela Hardera v zápase Chelsea 1: 1 s Atletico Madrid v italské Monze. Londýnský tým postupoval celkem 3: 1.

Kanadská útočníčka Janine Pique a Manchester City nastoupí ve čtvrtek v italském klubu Fiorentina. Man City vyhrál první etapu 3: 0.

Kanadská brankářka Stephanie Labeová zaznamenala čisté konto, když švédský klub Rosengard porazil rakouský FC Bolten 4: 2 na soupisku a výlet do čtvrtfinále.

Barcelona a Wolfsburg jsou také nabízeny.

Paris Saint-Germain, jejíž seznam zahrnuje Kanaďany Ashley Lawrence a Jordin Heetema, hraje 17. března v pražském Chomotově ve Spartě Praha. Francouzský tým vede od první etapy 5: 0.

Čtvrtfinálová remíza se bude konat v pátek ve švýcarském Nyonu, finálová osmička se bude hrát od 23. do 24. března a 31. března až 1. dubna.

READ  Bruins nezahájí sezonu 2020-21 v Česku

Sledujte NeilMDavidson na Twitteru

Tato zpráva byla poprvé publikována The Canadian Press 10. března 2021

Neil Davidson, kanadský tisk

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *