Šampionka French Open Barbora Krijková reflektuje úžasný vzestup

Vpád politiky do tenisu vedl ke dvěma největším příběhům posledních tří měsíců, kterými jsou Novak Djokovič a Peng Shuai. V globálním sportu je to málokdy překvapivé.

načítání

Krijšíková, kterou trénovala Jana Novotná předtím, než wimbledonská šampionka v roce 2017 zemřela na rakovinu vaječníků, řekla, že Navrátilová si zaslouží velké uznání za svou statečnost v klíčovém okamžiku tenisu, kde se sport prolíná s politikou.

„Je to obrovská legenda a mám opravdu štěstí, že jsem v její blízkosti a mohu jí říkat kamarádka nebo dokonce malá průvodkyně, protože mi pomáhá,“ řekla.

Když šestadvacetiletá hráčka loni v únoru po prohře ve druhém kole s Jekatěrinou Alexandrovovou opouštěla ​​Melbourne, jen málokdo čekal, že se začlení do dynastie českých šampionek.

Prokázala, že je deblistka nejvyššího kalibru. Ale její vystoupení na Australian Open bylo po osmi letech na turné teprve čtvrté ve dvouhře na grandslamové úrovni. Pak na něco klikněte.

Zásadní byla pomoc sportovního psychologa. Podobně jako světová jednička Ashleigh Bartyová má Krejčíková sevřenou a komplexní hru. Pod tlakem ale přitvrdila.

„Věděla jsem, že jakmile půjdu k soudu, už nebudu panikařit,“ řekla.

Krejčíková se v březnu dostala do finále dvouhry v Dubaji. V květnu zvrátila prohru s Alexandrovovou v Austrálii na cestě za prvním titulem ve Štrasburku.

Poté ohromila svět, když se jako nezařazená hráčka stala třetí Češkou, která vyhrála French Open, než se o den později vrátila a získala čtyřhru.

Bartyové trvalo, než ve čtvrtém kole Wimbledonu ukončila 15zápasovou vítěznou sérii.

načítání

Pravoruká pak získala zlatou medaili ve čtyřhře v Tokiu před triumfálním finišem v Mexiku. Není divu, že ji WTA Tour označila za nejvylepšenější hráčku roku.

Krijiková, která doprovází sestry Williamsové a Sam Stosur jako jediní aktivní hráči, kteří mají na kontě všechny čtyři grandslamové tituly ve dvouhře, čtyřhře i mixu, řekla, že každé vítězství pro ni znamená svět.

READ  Tento stan proniká do mozku sportovců, aby zpomalil čas

„Vyhrát tituly ve dvouhře na slamu, vyhrát tituly ve čtyřhře, vyhrát smíšené tituly, získat zlatou medaili, vyhrát finále WTA, všechno,“ řekla.

„Každý úspěch byl za jiných okolností. A všechno bylo velmi těžké. Jsem opravdu šťastný a hrdý na to, jak jsme situaci zvládli a jak jsme nakonec zvedali tituly.“

Krejčíková vyrostla na sledování Petry Kvitové a Lucie Šafářové ve svém místním klubu a je nadšená, že je nejnovější ženou, které se daří v zemi, která přinesla pozoruhodný ženský talent.

„Splnily se mi sny a jsem součástí obrovské historie českého tenisu,“ řekla.

„Je to velmi zvláštní. Jsem opravdu poctěn, že tam mohu být s těmi největšími hráči.“

Dokáže vyhrožovat během příštích dvou týdnů? Její forma od února, která zahrnuje čtvrtfinálové vystoupení na US Open, naznačuje, že má vysokou konkurenci.

„Myslím, že v tuto chvíli je opravdu těžké se zlepšit, protože už jsem hodně vysoko,“ řekla Krejčíková.

„Existuje například velmi malé procento, jako velmi malé procento, kde se můžete zlepšit.

„Ale vzhledem k tomu, jak jsem skončil minulý rok, věřím ve všechno, co jsem dělal, a těším se na novou sezónu.“

Novinky, výsledky a odborné analýzy ze Sportovního víkendu jsou zasílány každé pondělí. Přihlaste se k odběru sportovního zpravodaje.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.