West Ham: Český miliardář Daniel Kredinský zvažuje koupi menšinového podílu v klubu.

West Ham: Český miliardář Daniel Kredinský zvažuje koupi menšinového podílu v klubu.

Český miliardář Daniel Křetínský zvažuje koupi menšinového podílu ve West Ham United. Sportovci Rozumí.

Původně se očekávalo, že 46letý hráč, známý svým nenáročným investičním stylem jako „česká sfinga“, koupí 27 procent klubu Premier League, ale později by mohl získat většinový podíl.

Dohoda, která trvá již několik měsíců, znamená začátek éry známé jako éra West Hamu „GSB“ s odkazem na jejich většinové vlastníky a spolupředsedy Davida Golda a Davida Sullivana a viceprezidentku Karen. Brady, který ovládá klub od roku 2010.

Chápe povahu navrhované dohody, která je spojena s doložkou ve smlouvě klubu London Legacy Development Corporation (LLTC), jejich konečných vlastníků pozemků na londýnském stadionu. Prodat klub londýnským daňovým poplatníkům.

I když má klub méně než 125 milionů, pokud to půjde o 20 procent na více než 300 milionů liber, bude to implementováno na klouzavé úrovni. Toto pravidlo vyprší v březnu 2023.

Plánovaná investice Křetínského v regionu má hodnotu o 600 600 milionů více než dvě aukce, které Gold a Sullivan obdržely od PAI Capital, skupiny vedené londýnským ázerbájdžánským podnikatelem Nasibem Privem letos v létě. Aby získali plnou kontrolu nad víceúčelovým stadionem postaveným pro olympijské hry v roce 2012, jejich plánem bylo koupit celý klub a znovu projednat jeho dlouhodobý pronájem na londýnském stadionu.

Ale Sullivan, který vlastní 51,5 procenta West Hamu, odmítl nabídky PAI s tím, že klub podcenili. Nepopřel však, že West Ham byl na trhu nejméně rok s požadovanou cenou 650 milionů liber, což je více než dvojnásobek toho, co federace vedená Saúdskou Arábií nedávno zaplatila United v Newcastlu.

READ  Česká republika také poskytuje 100 lůžek na JIP, vládní vakcíny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *