Rusové zadržují tisíce Ukrajinců ve „filtračních táborech“, varovaly úřady Mariupolu

Rusové zadržují tisíce Ukrajinců ve „filtračních táborech“, varovaly úřady Mariupolu

Ruské síly zadržují podle místních úřadů téměř 27 000 Ukrajinců v „likvidačních táborech“ poblíž obleženého města Mariupol.

Filtrační tábory podél linie Mangoš-Nikolskij-Jalta mají za cíl připravit Ukrajince na deportaci do Ruska, uvádí Guardian. Petro Andryushenkoporadce starosty Mariupolu.

Zpráva se shoduje s výstrahami městské rady Mariupol a hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany, které varovaly, že Rusové používají Promítací tábory V Doněcké oblasti od Bezimenne po Dokučajevsk, masově tam nutí civilisty a odebírají jim doklady.

The Ruská Federální bezpečnostní služba nebo FSBPracuje na zjištění loajality Ukrajinců v likvidačních táborech, například zda spolupracovali s donucovacími orgány nebo při operacích společných sil, uvedlo ředitelství. Některé zprávy ukazují, že Rusové stáhli data z telefonů Ukrajinců a odebrali jim otisky prstů Filtrační tábory před odesláním do Ruska.

Američtí představitelé varovali Před ruskou invazí v tomto roce by Rusko mohlo zatknout Ukrajince, poslat je do táborů a snažit se je ukrýt jako prostředek k eliminaci odporu.

A stejně jako americké zpravodajské služby o ruských záměrech na Ukrajině byly určeny dříve, jejich předpovědi se zdají být přesné i zde. Od začátku války, Více než 45 000 bylo deportováno do RuskaŘekla to ukrajinská vicepremiérka Irina Verychuk.

Pozorovatelé lidských práv tvrdí, že Rusko během války dlouho využívalo očistné tábory. Rusové mučili, bili a znásilňovali čečenské civilisty v likvidačních táborech v Čečensku v roce 2000, po válkách v Čečensku a během nich, podle Human Rights Watch a svědky. V těchto případech to řekli ti, kteří utekli Rusové používali likvidační tábory jako prostředek ke snaze „ukrýt“ lidi.

Bidenova administrativa kritizovala tábory.

„Každým dnem stále častěji vidíme, jak málo Rusko respektuje lidská práva,“ řekla začátkem tohoto měsíce americká velvyslankyně při OSN Linda Thomas Greenfieldová. „Nemusím vysvětlovat, co nám takzvané ‚filtrační tábory‘ připomínají. Je to děsivé a nemůžeme odvrátit zrak.“

READ  Peter Morell: Zatčení manžela bývalé skotské první ministryně v souvislosti s vyšetřováním financí SNP

A nyní, stejně jako ruská vláda popřela obvinění ohledně Čečenska a likvidačních táborů, Kreml znovu odmítá obvinění o tom, že Ukrajinci byli nuceni žít v táborech. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov tyto zprávy označil za „lži“.

Zatímco ruské síly údajně zadržují civilisty v Mariupolu pro tábory, Ukrajinci se nadále snaží zatlačit ruské síly v Mariupolu. V pondělí ukrajinské ministerstvo obrany uvedlo, že Ukrajinci stále kontrolují určité oblasti města, zatímco ruské síly zahájily ofenzivu.

Situace v Mariupolu ale vypadá čím dál chmurněji. Týdny poté, co ruské síly vyhladily město ze země, vzduchu a moře, se situace pro ty, kteří zůstali, stala děsivou. na začátku dobývání, Ruské síly bombardovaly porodniciPosílat ženy a děti utíkat o život. v posledních dnech, Ruské síly pronásledují scénuobklopil město a Odmítání humanitární pomocicož vede k úbytku základních potravin a zásob. A tento víkend ruské síly vyzvaly Ukrajince, aby se vzdali.

Pokud Mariupol padne, bude to první velké město, které padne do rukou Rusů.

Zřejmě jen malá skupina vojáků zůstala bojovat u Azovstalu, továrny na železo a ocel, kterou podle Rusů obklíčili. Město Mariupol sdílelo v pondělí na svém účtu Telegram video, které se zdá být vidět Rusové bombardují Azovstal. Scházejí se ženy a děti protiletecké krytyV pondělí to řekl starosta Mariupolu Vadim Boychenko.

Ukrajinci se ale zatím nedrží zpátky.

„Mariopol. Je nezlomný a nepřemožitelný, řekl v pondělí v Telegramu Andrijushenko, poradce starosty Mariupolu.

Ukrajinský premiér Denis Shmyal zopakoval Andryushenko.

„Město ještě nepadlo,“ řekl Schmihal v rozhovoru pro ABC News.

Andryushenko ale řekl, že ruské síly již vydávají povolení ke vstupu lidem, kteří zůstali v obleženém Mariupolu, a budou muset je nést, aby mohli vyjít do ulic.

„Stovky občanů musí stát fronty na povolení, bez kterého se příští týden nebude možné pohybovat nejen mezi městskými čtvrtěmi, ale ani po ulicích,“ varoval, že muže může zlikvidovat.

READ  Austrálie jen pár dní před Australian Open znovu ruší vízum Novaku Djokovičovi

V nadcházejících dnech, kdy Rusko pracuje na dobytí Mariupolu jednou provždy, se Rusko může uchýlit k použití „činidel pro zvládání nepokojů“, jako je slzný plyn smíchaný s chemickými látkami, což by mohlo oslabit Ukrajince, varoval Bílý dům na posledním brífinku. týden.

Zatímco ruské síly v poslední době čelily mnoha neúspěchům – nepodařilo se jim dobýt Kyjev a Potopila se velká válečná loď Minulý týden – podle vysokého ukrajinského bezpečnostního činitele ruské síly již zvyšují své sázky s novou ofenzívou na východní Ukrajině, Oleksij Danilov.

„Dnes ráno se okupanti pokusili prolomit naši obranu podél téměř celé frontové linie v Doněcké, Luhanské a Charkovské oblasti,“ řekl v pondělí Danilov.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *