Česko a Finsko hrají o bronz na World Juniors na TSN

Česko a Finsko se pokusí, aby při pátečním zápase o bronz na MS juniorů neodešly ze Švédska s prázdnou.

Sledujte zápas Česká republika vs. Finsko živě v 9:00 ET/6:00 PT na TSN1/4, TSN.ca a aplikaci TSN.

Češi vstoupili do zápasu o bronz po prohře 5:2 se Švédskem ve čtvrtečním semifinále.

Góly za Česko vstřelili útočník Matyas Melovski a obránce Tomáš Cibulka, který vstoupil remízou 2:2.

Švédsko však v závěrečném framu vstřelilo tři nezodpovězené góly, aby si zajistilo vítězství.

Brankář Michael Hrabal neuspěl na 26 z 31 zastávek. Vyhlídka Arizona Coyotes má zatím na kontě tři výhry s 0,887 procentem záchrany a průměrem 3,14 gólu proti průměru v zápase.

Dvojka draftu Buffalo Sabres Jiří Kulich vede tým se čtyřmi góly a osmi body, zatímco Melovski má na kontě jeden gól a osm bodů.

Česko skončilo ve skupině B třetí s bilancí 2-0-1-1 a ve čtvrtfinále porazilo Kanadu 3-2.

Češi získali stříbro na loňském MS juniorů v Halifaxu a chtějí zopakovat medaile poprvé od dvou zlatých z let 2000 a 2001.

Finsko vstoupilo do zápasu o bronz po prohře 3:2 se Spojenými státy ve čtvrtečním semifinále.

Finové se po první třetině ujali vedení 2:0 po prvních gólech kandidáta Columbusu Blue Jackets Oivy Keskinenové a nejlepšího hráče draftu Minnesoty Wild Rasmuse Kumpulainena.

Dva nezodpovězené góly Jimmyho Snookerudta a Willa Smithe vrátily USA do hry ve druhé třetině.

Zápas trval až do konce třetí třetiny, kdy se v přesilovce trefil prospekt Philadelphia Flyers Cutter Gauthier.

Niklas Koko prohrál po zastavení 27 z 30 střel. Vyhlídka Seattle Kraken má jedno vítězství s procentem úspory 0,889 a 3,31 GAA.

Kapitán Ger Lassila vede ve skóre Finska se třemi góly a sedmi body, zatímco Kaspar Haltunen má tři góly a šest bodů.

READ  Česká republika jde do voleb v roce 2023 - EURACTIV.com

Finsko skončilo ve skupině A třetí s bilancí 1-1-0-2 a ve čtvrtfinále porazilo Slovensko 3-2 v prodloužení.

Finové naposledy získali medaili na světových juniorech, v roce 2022 získali stříbro v Edmontonu a po šesti letech se snažili o čtvrtou medaili.