Spielbergova óda na natáčení jednoho z jeho nejlepších filmů – Pražského reportéra

Spielbergova óda na natáčení jednoho z jeho nejlepších filmů – Pražského reportéra

Steven Spielberg Vydal svůj dosud nejosobnější film Alfabelman, neodolatelné a naprosto strhující zobrazení režisérova mládí a cesty za kamerou. To dává dohromady okamžitou klasiku Paradiso kinokino s a jeho ztvárnění mučeného režiséra je považováno za jeden z nejlepších režisérových počinů.

Navzdory tomu, že se o něm mluví jako o „volně“ založeném na Spielbergově životě (režisér zde má vzácné spisovatelské zásluhy spolu s dlouholetým spolupracovníkem Tony Kushner), mnoho scén v Alfabelman Okamžitě jej poznají ti, kteří znají příběhy režisérova mládí z dokumentů a zákulisních pořadů.

Jedním z nich je perfektní úvodní sekvence, kde Bert (Pavel Dano) a Mitzi Fabelman (Michelle Williamsová(Vezmi malého Sama)Mateo Zurion Frances Deford), aby uvedl svůj první film v kině: Největší show na světě.

Pětiletý Sam, téměř traumatizovaný scénou, ve které na obrazovce prudce havaruje vlak, prožívá tuto vzpomínku tím, že má vlakovou nehodu doma. Jeho matka mu pomáhá uchovat vzpomínku tím, že ji nahrává otcovou kamerou, a zatímco Sam společně hraje divadla, natáčí a stříhá záběry, aby čelil svému vnitřnímu traumatu, zrodil se filmař.

V náročné roli, která je zároveň empatická a sebestředná, Williams září jako matka, která povzbuzuje Sama, aby šel za svými sny, a zároveň kolem sebe vytváří hurikán rodinného dramatu. Dano jako Samův stoický otec a brilantní počítačový vědec neschopný ovládnout umělecké ambice své manželky nebo syna vnáší do méně důležité role vřelost a nuance.

Ale Alfabelman Patří Gabriel Labelle, který hraje Sama Fablemana během jeho formativního dospívání. Na mladého Spielberga je LaBelle neobyčejně sebevědomá dospívající dívka s láskou k filmům a filmové tvorbě, která je na mladého Spielberga docela přesvědčivá a pochybuje o svém povolání uprostřed rodinných zmatků.

V pětiminutovém filmu o loupeži, Judd Hirsch Hraje Mitziho strýce Borise, který rodinu krátce navštíví po smrti její matky. Boris, který opustil svou sestru a přidal se k cirkusu, žije se stejnou uměleckou vášní jako Sam a jeho matka; V klíčové scéně v The Fableman Samovi připomíná, aby nikdy nezapomněl na bolest, která s tím přichází.

READ  Katherine Hoy a Joao Fonseca vyhráli juniorský titul US Open - NBC10 Philadelphia

Seth Rogenv nezvykle zdvořilém podání hraje „strýčka“ Bennyho, Bertova spolužáka a rodinného přítele. Jenny Berlín I přes omezený čas sledování působí nezapomenutelným dojmem jako matka Fableman, která v prvních scénách filmu obratně flirtuje s Mitzi.

Alfabelman Vypráví svůj skutečný životní příběh bez ohledu na konzistenci vzorce; Pozdní sekvence přinášejí otřesné posuny prostředí, když se Sam přestěhuje do severní Kalifornie na poslední ročník střední školy a poté do Los Angeles na vysokou školu… a výstřel do filmového průmyslu.

Jiný film se však mohl snažit udržet vedlejší postavy a místa pohromadě kvůli příběhu Alfabelman Se svým vyprávěním se nebojí riskovat: proměny publika účinně napodobují to, čím Sam procházela. V severní Kalifornii se Sam zabývá antisemitskými tyrany a záhadnou láskou Monicou (Chloe East), která žongluje s křesťanskou výchovou s narůstajícím sexem.

Dokonalá závěrečná sekvence je takový sladký konec Alfabelmana přináší na plátno kus hollywoodské tradice, když se Sam setkává tváří v tvář s idolem (kterého s nadšením hraje David Lynch).

Alfabelman Představuje jeden z nejlepších filmů od jednoho z nejlepších filmařů v Hollywoodu; Je jasným favoritem na získání příštího Oscara za nejlepší film. Ne všichni diváci mohou na Spielbergovu filmařskou nostalgii reagovat stejnými růžovými brýlemi, ale pro ty, kteří ano, Alfabelman Je to absolutní poklad.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *