Zapojujeme se a zlepšujeme se

Zapojujeme se a zlepšujeme se

Joe Biden má zamířit do Vietnamu po summitu G20.

Washington:

Americký prezident Joe Biden v pátek řekl, že míří do Indie na jednání s dalšími vůdci G20 o několika naléhavých globálních otázkách. Biden na svém oficiálním účtu na X (dříve známém jako Twitter) uvedl, že pokaždé, když se G20 zúčastní, „věci se zlepší“.

„Mířím na G20 – přední fórum pro mezinárodní hospodářskou spolupráci – zaměřené na prosazování priorit Američanů, poskytování služeb rozvojovým zemím a demonstrování našeho závazku vůči G20 jako fóru, které může přinést výsledky. Pokaždé, když se zúčastníme, dostaneme lépe,“ řekl Joe Biden.

Bílý dům uvedl, že 80letý muž byl testován na COVID negativně krátce předtím, než měl odjet, což mu umožnilo cestovat po vyděšení, když jeho manželka Jill Biden v pondělí onemocněla.

Podle Bílého domu chtějí Spojené státy ukázat, že G-20 může přinést výsledky v době, kdy se rozšiřuje klub rozvíjejících se ekonomik BRICS – který zahrnuje Indii, ale z velké části je podporován Čínou a Ruskem.

„Když prezident míří na G-20, je odhodlán spolupracovat s partnery na rozvíjejících se trzích, abychom společně dosáhli velkých věcí,“ řekl na tiskové konferenci před summitem poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

„To je to, co si myslíme, že svět tento víkend uvidí v Novém Dillí,“ dodal.

Biden také v pátek povede bilaterální jednání s premiérem Narendrou Modim, kdy se očekává, že oba lídři zhodnotí pokrok v rozhodnutích, která učinili během poslední schůzky ve Washingtonu v červnu.

READ  Živé aktualizace: Rusko napadá Ukrajinu

Mezi pozoruhodné problémy, které by se mohly během setkání objevit, jsou Ukrajina, vznikající biotechnologie a některé již oznámené obchody, jako jsou obchody s drony s General Atomics a tryskové motory s General Electric.

(se vstupem agentury)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *