Náměstek ministra hospodářství vede návštěvu Slovenska na Tchaj-wanu v září | Tchaj-wanské novinky

Tchaj-pej (Tchaj-wan) – Slovenská delegace na vysoké úrovni by měla v září navštívit Tchaj-wan, což svědčí o oteplování vztahů mezi oběma zeměmi, poté, co začátkem tohoto týdne oznámilo darování 10 000 dávek vakcíny COVID-19 Tchaj-wanu.

Evropská unie ve čtvrtek (15. července) uvedla, že země střední Evropy poskytne Tchaj-wanu 10 000 dávek zdarma. Unie 27 členských států mezitím částečně pokryje náklady na dopravu.

Lidé obeznámení s touto záležitostí řekli tchajwanské státní společnosti شركة zpravodajská agentura Delegaci povede náměstkyně ministra hospodářství Carol Galková a bude cestovat charterovým letadlem. Členy týmu budou úředníci a zástupci podnikatelského sektoru, který je nejvyšší a největší delegací svého druhu mezi oběma zeměmi.

V dřívějším prohlášení o dárcovství vakcíny Galk popsal tento krok jako „skromný návrat k tchajwanskému darování 700 000 masek této zemi v těžkých dobách“ v dubnu 2020. Před návštěvou bylo s touto zemí dohodnuto MLA a vydání Podle zprávy Ústřední zpravodajské agentury má v červenci 5,4 milionu obyvatel.

Tým původně plánoval příjezd na Tchaj-wan v květnu, ale to bylo odloženo kvůli vypuknutí COVID-19 v polovině května. Mezi oběma stranami rostly hospodářské vazby, zejména v oblastech technologie, obchodu, životního prostředí a kultury. V červnu 2019 vedla Lucia Doris Nikolsonová, místopředsedkyně slovenského parlamentu, tým čtyř členů parlamentu z různých stran Tchaj-wanu.

Je pozoruhodné, že Zuzana Caputová, první slovenská prezidentka, zveřejnila na Twitteru tweet, ve kterém podporuje předsedu českého Senátu Miloše Westersela v září 2020 po vyhrožování čínským ministerstvem zahraničí. „Vztah mezi Evropskou unií a Čínou musí být založen na dialogu a respektu a hrozba vůči jejímu členskému státu a osobě, kterou zastupuje, je nepřijatelná,“ tweetovala.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *