Rusko upravuje válečné cíle, když se Ukrajinci přibližují ke Kyjevu

Rusko upravuje válečné cíle, když se Ukrajinci přibližují ke Kyjevu

LONDÝN: Human Rights Watch varovala, že mnoho afghánských uprchlíků, kteří uprchli před Talibanem do Francie, nutně potřebuje podporu duševního zdraví.

Francouzská vláda mezi 15. a 26. srpnem loňského roku, kdy Tálibán převzal kontrolu nad Kábulem, evakuovala 2 630 Afghánců a přesídlila je po celé zemi. Mnoho z nich utrpělo trauma, někteří byli nuceni opustit své příbuzné.

Přijeli do Evropy v různých zemích s určitými známkami „traumatického stresu…úzkosti, deprese, nespavosti, nočních můr a někdy i vážné psychické úzkosti, včetně posttraumatického stresu,“ uvedla Human Rights Watch s tím, že zatímco Paříž udělala je to nejlepší k dosažení Upřednostňování a pomoci afghánským uprchlíkům, jejich žádostem o azyl a jejich blahobytu, je třeba udělat více.

Human Rights Watch uvedla, že uprchlíci dostávali různé úrovně služeb v závislosti na tom, kde byli ve Francii přijati, přičemž uprchlíci v odlehlých oblastech dostávají méně účinnou pomoc.

Dodala, že žadatelům o azyl ve Francii se první tři měsíce pobytu nedostalo plné zdravotní péče, což ztěžuje tolik potřebnou intervenci v oblasti duševního zdraví.

„Afghánci evakuovaní do Francie čelili extrémně traumatizujícím událostem a mnozí stále bojují se svým duševním zdravím,“ uvedl výzkumník Human Rights Watch Jonas Paul.

„Lidé, kteří utíkají před konfliktem, by neměli čelit dalšímu břemenu v podobě čekání týdnů, než budou mít nárok na podporu duševního zdraví, a poté najít vhodné služby ve své oblasti,“ dodal.

„Afghánci ve Francii stále potřebují více podpory, a protože evropské země začínají vítat uprchlíky z rusko-ukrajinské války, ponaučení z evakuace Afghánistánu ve Francii podtrhuje důležitost toho, aby se duševní zdraví dostalo na přední místo.“

Jedna uprchlice, s níž hovořila Human Rights Watch, řekla: „Miluji svou zemi, miluji svůj lid. Ale v srdci mám díru, nemůžu odtud nic udělat. Byla jsem v šokovém stavu, jsem stále v šoku.“ Stále zapomínám věci, dokonce i já Ty jsi zapomněl mé jméno.“

READ  Žena na svém prvním rande s bezchybnou Adele na Karaoke

Kromě uprchlíků provedla Human Rights Watch rozhovory s „psychology, klinickými lékaři, humanitárními odborníky, zástupci nevládních organizací, pracovníky center duševního zdraví, vůdci afghánských komunit, překladateli a vládními úředníky“.

Prostřednictvím svých rozhovorů, řekla, prokázala, že i dobře vybavené zdroje duševního zdraví ve francouzských městských centrech byly „přetíženy“ poptávkou ještě předtím, než byli uprchlíci přemístěni z Afghánistánu, z nichž mnozí postrádali adekvátně vyškolené a traumatizující překladatele.

HRW dodala, že s miliony lidí, kteří v současnosti prchají z Ukrajiny, se Francie bude muset poučit z toho, jak poskytovala afghánské uprchlíky.

Řekla, že Francie by měla „okamžitě zpřístupnit služby podpory duševního zdraví evakuovaným a dalším lidem hledajícím ochranu“.

„Když je vyjádřena nebo identifikována potřeba podpory duševního zdraví, a to i v azylovém řízení, měly by francouzské úřady nasměrovat lidi do služeb psychosociální podpory, ideálně do specializovaných center s odbornými znalostmi v oblasti traumat souvisejících s konflikty, kvalifikovanými tlumočníky a kulturně kompetentním personálem. jazykové znalosti.

„Lidé, kteří hledají ochranu, by měli být informováni o dostupnosti podpůrných služeb a měli by mít možnost vybrat si typ podpory, který je pro jejich potřeby nejvhodnější. Měli by mít právo se ze služeb psychosociální podpory kdykoli odhlásit.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *