Smart Wings zvyšuje likviditu půjčkou ve výši 90 milionů dolarů

Společnost Smartwings včera oznámila, že podepsala smlouvu o půjčce se skupinou bank na půjčku ve výši 2 miliard Kč (~ 90 milionů USD) se splatností šest let. Letecká společnost uvedla, že tento krok je součástí programu COVID Plus, který česká vláda oznámila za účelem zmírnění dopadů globální zdravotní krize.

Kvůli pokračujícím omezením čeština Provozovatel musí propustit 600 zaměstnanců a zavést řadu restrukturalizačních postupů. Foto: Getty Images

Kritické finance

Epidemie a následná opatření přijatá vnitrostátními a mezinárodními orgány způsobila významný dlouhodobý pokles aktivity cestujících v celé Evropě. Společnost Smartwings proto zaznamenala výrazný pokles tržeb.

Letecká společnost zatím situaci napravila pozastavením úvěrového krytí, které vypršelo 26. března. Společnost vyjadřuje, že Česká republika je jedinou evropskou zemí, která nemá „podpůrný program pro sektor letecké dopravy, který patří mezi průmyslová odvětví nejvíce zasažená epidemií“.

Akcie nízkonákladového dopravce, že nová půjčka byla dohodnuta se čtyřmi bankami. Těmito institucemi jsou UniCredit Bank, Komerční banka, Československá obchodní banka a Česká spořitelna. Letecká společnost také dodává, že půjčku zajišťuje Exportní záruční a pojišťovací společnost (EGAP). Za tuto záruku zaplatí Smartwings státní uniformě částku přibližně 200 milionů Kč (přibližně 905 000 EUR).

Další akce napříč společností, včetně podpory pronajímatelů, přinášejí společnosti téměř 5 miliard dalších CZK (přibližně 226 milionů USD).

Smartwings Boeing 737-800 Taxi na letišti na Korfu
Společnost Smartwings zaznamenala v roce 2020 pokles výnosů o 90%. Obrázek: Getty Images

Vděčnost společnosti

Společnost Smart Wings zdůraznila, že podpora jejích akcionářů byla pro dohodu zásadní. Stojí za zmínku, že by nebyl schopen vybrat půjčku, kdyby to nebylo pro skupinu Unimex.

Gerry Simani, předseda představenstva společnosti Smartwings, uvedl ve svém prohlášení ohledně dohody následující:

To je hlavní úspěch společnosti Smartwings po roce boje s účinky pandemie koronavirů. Dohoda o financování, která uzavírá pozastavení, umožní společnosti Smartwings pokračovat v činnosti i v příštím finančním období. Vážíme si důvěry a profesionality, kterou nám banky a EGAP prokázaly v této obtížné době, zejména UniCredit Bank, se kterou spolupracujeme již více než 20 let.. „

Jacob Dusilk, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank, hlavního regulátora transakce a jednoho z věřitelů, dále uvedl, že:

Jsme rádi, že můžeme být našim zákazníkům nablízku a že jim můžeme v těchto obtížných dobách pomáhat, což umožní restart české ekonomiky a ve smyslu Smartwings budeme provozovat největšího českého poskytovatele leteckých společností.. „

Zůstaňte informováni: Přihlaste se k odběru našich stránek Denně A týdně Souhrny leteckých zpráv

READ  Na jednotky, které zasahovaly u lesních požárů v Hřensku - Brně, vláda vyčleňuje 225 milionů korun denně.

těším se

Společnost Smartwings dospěla k závěru, že je na tuto nadcházející letní sezónu dobře připravena. Snaží se poskytovat služby nejen z České republiky, ale také z Polska, Francie, Maďarska, Slovenska a Kanárských ostrovů.

Smartwings Boeing 737 Max
Celková letecká flotila nyní činí 42 letadel. Foto: Smartwings!

Celkově společnost očekává obrovskou poptávku uprostřed podpisu kontraktů na poskytování leteckých přepravních služeb s cestovními kancelářemi v řádu desítek miliard korun. Letecká společnost je přesvědčena o silném návratu jako jeden z nejdominantnějších hráčů na trhu charterových letů ve střední Evropě.

Celkově si myslíte o zabezpečení Smartwings pro financování v rámci probíhající restrukturalizace? Jak si myslíte, že dohoda pomůže dopravci z dlouhodobého hlediska? Dejte nám vědět, co si o tomto kroku myslíte, v sekci komentáře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *