Objevte poklady Národní knihovny ČR s Google Arts & Culture

Objevte poklady Národní knihovny ČR s Google Arts & Culture

Mohou si také prohlédnout více než 200 výjimečných historických dokumentů z fondu Národní knihovny vystavených při této příležitosti, Čtyři digitální příběhy a A Česká národní knihovna Puzzle Party Pro kreativní duše. Virtuální zážitek v Google Arts & Culture zahrnuje zkoumání významných historických rukopisů, které nejsou běžně dostupné veřejnosti. Visegrádský kodex – jeden z nejcennějších rukopisů dochovaných v ČR – a digitální poklady Star Globe od Kaspera Pfliegera A Mapa Nového světa od Sebastiana Münstera.

Ve spolupráci se společností Google nejsme nováčci. Google v předchozích letech již digitalizoval téměř 200 000 starých tisků. Díky spolupráci s Google Arts & Culture jsem nadšený, že mohu vdechnout nový život sbírkám knihovny a zpřístupnit je publiku po celém světě v úžasné virtuální prezentaci.

Kouzelná barokní knihovna se odhaluje

Barokní knihovna uvnitř Klementina je výjimečným místem s unikátní geniální polohou, která dodnes uchovává odkaz jezuitské kultury. Národní knihovna má ve svém fondu téměř osm milionů svazků: ​​některé jsou národní kulturní památkou, jiné jsou zapsány v programu UNESCO Paměť světa a patří tak do světového kulturního dědictví.

Moderní zobrazovací metody a virtuální prohlídky opět brilantně odhalují živý odkaz bohatých a nezapomenutelných sbírek Národní knihovny. Toto nové partnerství nejen dává lidem příležitost objevit fascinující příběhy a exponáty, ale také je povzbuzuje, aby prozkoumali další tajemství a příběhy, které Klementinum skrývá ve svých historických knihách.

Poklady Národní knihovny jsou dostupné na Google Arts and Culture web a v provozu (iOS/Android), v angličtině i češtině.

READ  "České právo není dost dobré": proč se krtek pro Rusy může vyhnout trestnímu stíhání

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *