Počet hospitalizací Covid v L.A. prudce vzrostl, což vyvolalo varování ke Dni matek – NBC Los Angeles

Počet pacientů s koronavirem v nemocnicích okresu Los Angeles vzrostl z 19 na 258, podle posledních údajů státu zveřejněných v sobotu.

Počet pacientů léčených na jednotce intenzivní péče byl 33, což je pokles z 36 v pátek.

Čísla přicházejí den poté, co místní zdravotničtí představitelé oznámili více než 3200 nových infekcí, což opět varovalo před nepřiměřeným dopadem pandemie na černochy a obyvatele Latinské Ameriky.

Okres v pátek oznámil 3 270 nových infekcí, čímž se celkový počet nakažených v rámci pandemie zvýšil na 2 888 408. Bylo také hlášeno šest dalších úmrtí souvisejících s virem, čímž se počet obětí zvýšil na 31 991, podle losangeleského ministerstva veřejného zdraví.

Průměrná denní míra pozitivních testů na virus byla v pátek 2,3 %, což je přibližně stejně jako ve čtvrtek.

Oddělení nehlásí data COVID o víkendech.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek varovalo, že během pandemie čelili černí a latinskoameričtí obyvatelé většímu dopadu, pokud jde o infekce a úmrtí, než bílé a asijské populace. Těžce postiženy byly i regiony s nízkými příjmy.

Úředníci uvedli, že nesrovnalosti ukazují na dlouhodobé rozdíly ve standardu péče a přístupu k péči.

Zdravotníci poznamenali, že během čtyř nárůstů koronavirů v kraji měli černí a hnědí obyvatelé dvakrát až čtyřikrát vyšší míru infekce než bílí obyvatelé. Počet hospitalizací byl během poslední zimní vlny třikrát až čtyřikrát vyšší a úmrtnost dvakrát až třikrát vyšší ve stejném období.

Vakcíny proti COVID nenapravily nesrovnalosti mezi bohatými a nízkopříjmovými regiony. Podle kraje měli plně očkovaní obyvatelé v oblastech extrémní chudoby stále dvakrát vyšší pravděpodobnost, že se nakazí infekcí a skončí v nemocnici, než plně očkovaní obyvatelé bohatších komunit.

Mezitím neočkovaní obyvatelé v oblastech extrémní chudoby mají 12krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na virus než neočkovaní obyvatelé bohatších oblastí.

READ  Sonda Curiosity na Marsu krásně unáší mraky

Okresní úředníci připisovali rozdíly faktorům, jako je frekvence expozice, obecné podmínky komunity a celkový zdravotní stav obyvatel v různých oblastech.

Zdravotníci také uvedli, že většina lidí, kteří zemřou na komplikace COVID, má základní onemocnění, zejména vysoký krevní tlak, cukrovku a srdeční choroby.

„Vzhledem k tomu, že okres Los Angeles pokračuje v této odlišné fázi pandemie, cíl v oblasti veřejného zdraví se nezměnil a budeme spolupracovat s partnery na snížení závažných onemocnění a úmrtí na COVID-19,“ uvedla v prohlášení ředitelka veřejného zdraví Barbara Ferrerová. . „Jednoduše není vhodné tolerovat nepřiměřenost, která vede k vyššímu výskytu nemocí, úmrtí a dlouhodobé invalidity u některých populací a pracovníků, když existují strategie kolektivní prevence, které mohou zmírnit šíření závažných nemocí.“

Ferrer také vyzval lidi, aby byli opatrní při nedělních aktivitách ke Dni matek.

„Vzhledem k tomu, že se virus šíří vysokou rychlostí, organizace Public Health žádá všechny členy sboru, aby tento víkend oslavili a uctili své matky a babičky, aby se navzájem udrželi v bezpečí tím, že se před shromážděním testují, zdržují se co nejvíce venku a když jsou uvnitř, nosí roušky. ,“ uvedla v sobotním prohlášení. „Přejeme všem šťastný Den matek.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.