Lékaři varují před možnou dvojitou pandemií chřipky a COVID-19

Chřipková sezóna byla v loňském roce mírná, což podle některých odborníků bylo důsledkem nošení roušek a sociálního distancování se za účelem prevence COVID-19, ale masek je v této sezóně méně, což má lékaře obavy z možnosti „pandemie“: případy chřipka a koronavirus … „Existují určité obavy, že protože lidé nebyli v minulém roce chřipce vystaveni, bude přirozená imunita o něco menší a v důsledku toho může letos dojít k vážnější chřipkové sezóně,“ řekl Dr. John Goldman z UPMC. Typická chřipková sezóna již zatěžuje systém zdravotní péče, řekl Goldman. „Přidejte k COVID chřipku a budeme buď v rámci svých sil, nebo mimo ni,“ řekl. „Očekáváme, že uvidíme vyšší případy chřipky,“ řekl doktor Eugene Curley z WellSpan Health. Curley uvedl, že aby se zabránilo vážnému onemocnění lidí a aby nemocniční lůžka stále ošetřovala pacienty s COVID-19, měli by být lidé očkováni proti COVID-19 i chřipce. „Pořiďte si vakcínu pro oba,“ řekl Curley. „Toto je nejlepší způsob, jak zabránit chřipce nebo COVID-19.“ Ne všechny děti mohou dostat vakcínu COVID-19, ale většina může dostat očkování proti chřipce. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují, aby každý, kdo má 6 měsíců nebo více, dostal očkování proti chřipce. „Byl by to také nejlepší způsob, jak se vyhnout takzvané pandemii dvojčat a dostat se z pandemie COVID-19,“ řekl Curley. Lékaři doporučují očkování proti chřipce v říjnu, takže ochrana bude trvat po celou sezónu a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedly, že lidé mohou bezpečně dostat vakcíny proti chřipce a COVID-19 současně.

Chřipková sezóna byla v loňském roce mírná, což někteří odborníci tvrdí, že je důsledkem nošení roušek a sociálního distancování za účelem prevence COVID-19.

V této sezóně je ale méně ochranných masek, kvůli čemuž se lékaři obávají potenciální „epidemie“: nárůstu případů chřipky i koronaviru.

READ  Jak NASA vytváří snímky vesmírného dalekohledu Jamese Webba

„Existují určité obavy, že protože lidé v minulém roce neměli chřipku, bude přirozená imunita o něco menší, a v důsledku toho může letos dojít k vážnější chřipkové sezóně,“ řekl doktor John Goldman . , S UPMC.

Typická chřipková sezóna již zatěžuje systém zdravotní péče, řekl Goldman.

„Přidejte k COVID chřipku a budeme buď v rámci svých sil, nebo mimo ni,“ řekl.

„Očekáváme, že uvidíme vyšší případy chřipky,“ řekl Dr. Eugene Kerley WellSpan Health.

Curley uvedl, že aby se zabránilo vážnému onemocnění lidí a aby nemocniční lůžka stále ošetřovala pacienty s COVID-19, měli by být lidé očkováni proti COVID-19 i chřipce.

„Pořiďte si vakcínu pro oba,“ řekl Curley. „Toto je nejlepší způsob, jak zabránit chřipce nebo COVID-19.“

Ne všechny děti mohou dostat vakcínu COVID-19, ale většina může dostat očkování proti chřipce. The Doporučují Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Každý 6 měsíců nebo starší by měl dostat očkování proti chřipce.

„Byl by to také nejlepší způsob, jak se vyhnout takzvané dvojité pandemii a dostat se z pandemie COVID-19,“ řekl Curley.

Lékaři doporučují očkování proti chřipce v říjnu, takže vaše ochrana vydrží po celou sezónu.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že lidé mohou bezpečně dostat vakcíny proti chřipce i COVID-19 současně.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.