Podívejte se na sbírku přesunutých knih Pop-up Lady – ARTnews.com

Ellen Rubin, sběratelka přenosek knihyJe z něj ten nejúžasnější výhled na Central Park, jaký jsem kdy viděl. Ze čtvercového okna jeho pracovny jsou dobře patrné pravé úhly spodní poloviny zahrady; Temná, bujná země mrakodrapů explodovala z jejích nohou, trhané, naskládané a rozjasněné. Za tím oknem je město, jaké jsem ho ještě neviděl. V Rubinově pracovně jemně svítí její sbírka ilustrací Wojciecha Kopacty, českého ilustrátora, jehož pop-up knihy definovaly dětství milionů dětí v celé Evropě. Na gauči pod působivým množstvím náčrtů je Robynina nejnovější akvizice, s laskavým svolením Bostonského knižního veletrhu. Robin se podaří rozvinout rukopis pro dětskou pop-up knihu „The ABC Book, With Flying Surprises“, kterou navrhl a nakreslil Pat Paris, s papírovou geometrií od Dicka Dudleyho.

Související články

„Vždy říkám papírovým inženýrům, aby nic nevyhazovali do koše, prostě mi to poslali,“ řekl Robin a otočil rukopisy, abych je lépe viděl. Jsou tam šipky a myšlenkové bubliny v červené tužce, poznámky pro výrobce, které si Dudley poznamenal, všechny končí jednou zprávou: takhle do sebe jednotlivé kusy zapadají.

Tyto plány jsou to, co má Robin nejraději, lepší než původní předloha nebo kniha v hotovém stavu. Myslí si, že by to mohlo mít něco společného s její předchozí prací lékařské asistentky. Zdá se, že něco spojuje proces sběru kostní dřeně s aktem slepování papíru. „Někdy říkám, že je to domeček pro panenky, který jsem nikdy neměla,“ říká, když hledá příběh o původu, který by ospravedlnil její sbírku více než 10 000 svazků. Přesunuté knihy. Ať už byl důvod jakýkoli, začalo to tímto: The Truck Book a The Dinosaur Book, dvě pop-up knihy, které koupila svým synům v 70. letech. Tehdy ji vyhodili a teď je z ní hlavní expert na mobilní knihy. Měla několik výstav v klubu Grolier a nyní má show: „Animated Ads: 200 Years of Premiums, Promotions, and Pop-ups“, která je vytvořena z 200 animovaných prvků včetně efemérní a knihy z její sbírky.

READ  Mediální konzultace - Itinerář předsedy vlády na neděli 21. března 2021

Tato úžasná skupina nedávno udělala velký krok. Byla přestěhována ze svého městského domu, který nedávno prodala, do soukromé knihovny, kterou vytvořila dovybavením bytu s jednou ložnicí ve své budově na míru vyrobenými policemi a okny s UV úpravou. Kuchyňské skříňky se otevírají a odhalují jejich referenční materiály a obývací pokoj je domovem jemných displejů, jako je pagoda z křupavého rýžového papíru, a lepenkový taneční sál s papírovými tanečníky navlečenými na provázcích. Koupelna je prostě koupelna.

Robin mi vytáhne nějaké vzorky z toho, co bývalo v ložnici. Fascinující rozvíjející se kousek od Salvadora Dalího medituje o objevu DNA a spojuje tuto důležitou dvojitou šroubovici s historickými symboly, jako je Babylonská věž a Jákobův žebřík. Je to jen trochu složený papír, ale efekt je okamžitý, naznačuje krajinu, pohlcující jiný svět. Je to pocit, který vyskakovací okno vydává znovu a znovu. Ale popup a gif jsou dvě různé kategorie. Animovaný prvek je definován jako papírový objekt, se kterým je třeba manipulovat, aby bylo možné plně porozumět jeho obsahu, zatímco vyskakovací okno je podmnožinou této zastřešující třídy. Braillova verze Playboye je důležitá. Zjistil jsem, že první pohyblivý byl rukopis encyklopedie uchovávaný na univerzitě v Gentu od roku 1140. Měl záhyb, tedy chlopeň. To se počítá, to se počítá. Předtím věřila, že Astronomicum Caesareum je nejstarším příkladem. Kniha na objednávku Karla V., císaře Svaté říše římské a Ferdinanda II. Aragonského a napsaná Petrem Appianem, byla původně vydána v roce 1540. Robin měl její kopii.

V bílé krabici jsem vytáhl tuto starou věc a pochvy byly vyrobeny z vepřové kůže a opatrně jsem se do ní zabořil. Dvě třetiny cesty bylo její ohnisko, papírové kolečko, které vysvětluje pohyb stínů, které rozdělují naše hodiny na den a noc. Země je umístěna ve středu vesmíru – představovaný kruhem zobrazujícím zelenou zemi a středověké město – obíhající kolem Slunce a Měsíce.

READ  Varování Tesco, Sainsbury, Lidl a Waitrose o „nejezte“ během stahování potravin

Když jsme jeli výtahem zpět do jejího druhého bytu, vybuchly mi uši. Zeptala jsem se jí, co udělal její zesnulý manžel, abych se zeptala, jak všechny ty věci vlastní, a nikdy neřekla jejich cenu. Mávla rukou: „Mali, finanční manažer.“ Dala mi můj kabát a já ukradl další z jejího okna do města, které se rozvinulo.

poklad Jde o měsíční rubriku o sběratelských předmětech, sbírkách a kolegiátní Mimo výtvarná umění od Shanti Escalante-De Mattei.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *