„Zachránit životy“: Český premiér Andrej Babiš zatím zpřísnil blokování Covid-19

„Zachránit životy“: Český premiér Andrej Babiš zatím zpřísnil blokování Covid-19

S nárůstem počtu nových infekcí způsobených vysoce nakažlivou variantou koronaviru a plností nemocnic čelí jedna z nejvíce postižených zemí Evropské unie nevyhnutelné: nejzávažnější blokádě od začátku pandemie.

Český premiér Andrej Babiš v pátek uvedl, že je nezbytná řada nových opatření „k ochraně životů našich občanů“.

„Musíme to udělat, abychom zabránili úplnému kolapsu našich nemocnic,“ řekl Babiš. „Pokud ne, uvidí Bergamo v České republice celý svět.“

Připustil, že jeho vláda v minulosti udělala chyby při řešení epidemie, ale vyzval Čechy, aby dodržovali pravidla, která nabyla účinnosti v pondělí po dobu tří týdnů, s cílem „zastavit virus a návrat do normálního života. “

Mezi nejpřísnější omezení byla stanovena vláda omezující svobodu pohybu lidí tím, že jim nedovolila cestovat do jiných provincií, pokud nebudou chodit do práce nebo nebudou nuceni starat se o své příbuzné.

„Pokud je to možné, zůstaňte doma,“ řekl ministr vnitra Jan Hamask. Hamask uvedl, že toto opatření bude provádět policie a armáda.

Pokud lidé chodí cvičit nebo jen chodit, neměli by opustit svoji obec.

Mezi další opatření patří zavírání jeslí a škol pro děti se speciálními potřebami, které byly dosud otevřené.

Otevřené zůstanou také obchody s pouze základními položkami.

„Není to nejlepší načasování, ve skutečnosti je pozdě,“ řekl českému veřejnoprávnímu rozhlasu biochemik a prorektor Univerzity Karlovy v Praze Jan Konfalinka. „Lepší pozdě než ne, musíme to nějak zastavit.“

Confalenca je součástí skupiny vědců, kteří vyzvali vládu k okamžitému zavedení přísných omezení, aby se snížil počet nových denních infekcí na 1 000 potvrzených případů. Bylo čtvrtek 14 457, což je o 2750 více než v předchozím týdnu.

Ministr zdravotnictví Jean Platney uvedl, že nové případy by mohly v příštím týdnu pravděpodobně vzrůst na zhruba 20 000 denně, než nová opatření vstoupí v platnost.

READ  Aaron Taylor-Johnson se připojuje k novému Nosferatu Roberta Eggerse

Platney uvedl, že lidé by měli nosit obličejové kryty venku ve městech po celou dobu i v práci.

Uprostřed nárůstu proměnné, která byla poprvé identifikována ve Velké Británii, ze 7 176 pacientů s virem Covid-19 v českých nemocnicích ve čtvrtek vyžadovalo intenzivní péči rekordních 1531 pacientů.

Tento týden byl v zemi potvrzen další potenciálně nebezpečný druh, který byl poprvé detekován v Jižní Africe.

Vláda diskutuje s Německem a Polskem o možnosti poslat české pacienty COVID-19 do jejich nemocnic k ošetření, protože místní kliniky dosáhly svých hranic, aby pomohly nemocnému zdravotnickému systému a zabránily zhroucení.

Sedmidenní klouzavý průměr denních nových případů vzrostl za poslední dva týdny z 68,83 nových případů na 100 000 lidí 11. února na 99,94 ve čtvrtek, což je podle Johns Hopkins University nejhorší míra na obyvatele na světě.

10,7 milionový národ má více než 1,2 milionu potvrzených případů s téměř 20 000 úmrtí.

Ve snaze podpořit očkovací program se Česká republika obrátila na Evropskou unii a další země, které požadují vakcíny, pro které nejsou okamžitě použity.

Babis uvedl, že Francie souhlasila se zasláním 100 000 dávek do poloviny března. Izrael, blízký spojenec, daroval asi 5 000 dávek přípravku Moderna.

Češi ke čtvrtek vystřelili 623 820 střel.

Vláda také začne objednávat velký počet zaměstnanců ve společnostech a prodlouží požadovanou karanténu z 10 na 14 dní, aby vyřešila podrobnosti nových, nakažlivějších variant.

___

Sledujte veškeré pokrytí epidemie AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic, https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine a https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *