Rishi Sunak a Liz Trussová jmenovali konečné kandidáty na příštího britského premiéra

Suspenze

LONDÝN – Nyní je zaručeno, že příštím britským premiérem a vůdcem konzervativců bude etnická menšina nebo žena poté, co toryští poslanci ve středu vybrali dva finalisty – bývalého ministra financí Rishi Sunaka a ministryni zahraničí Liz Trussovou – a vítěz bude vyhlášen v roce září..

Zatímco Boris Johnson pokračuje jako jistý druh šťastného dočasného premiéra, soutěž o jeho nahrazení bude nyní probíhat před konzervativci, kteří platí poplatky přibližně 200 000, kteří poštou vyberou Johnsonova nástupce.

Nebudou se konat žádné všeobecné volby k výběru nového premiéra a mnoho „falešných“ událostí bude neoficiálních nebo v dohledu britského tisku.

Jak se bude vybírat příští britský premiér?

Rivalita mezi Sunakem a Trussem umožňuje voličům Tory vybrat si mezi mužem, který tvrdí, že je jediným dospělým v závodě, a ženou, která tvrdí, že je jediná, kdo prokázal skutečné vedení.

Pokud Truss zvítězí, bude to potřetí, co Konzervativní strana dosadila do nejvyšší funkce ženu, po premiérách Margaret Thatcherové a Theresy Mayové.

Oba soupeři jsou konzervativci a navenek jsou jejich politické rozdíly nepatrné.

Truss podporuje řadu daňových odpočtů.

Sunak říká, že Británie musí nejprve dostat inflaci pod kontrolu. Naznačil, že daňové škrty jsou druhem ekonomiky „ostrova fantazie“ a že Truss a její strana nemají ponětí, jak splatí půjčku potřebnou k udržení britské vlády nad vodou po dvou letech pandemických dotací.

Sunak je bývalý manažer hedgeových fondů ve společnosti Goldman Sachs. Opravdu si vzal Sorayu. Jeho manželka, se kterou se seznámil na Stanfordu, je dcerou indického miliardáře NR Narayana Murthyho, který založil Infosys.

Sunak a jeho manželka Akshata Murti se zapsali do Sunday Times Rich List 250 nejbohatších lidí v Británii s odhadovaným celkovým jměním 730 milionů liber, tedy asi 875 milionů dolarů.

READ  Peru upravuje počet obětí epidemie a nyní je na jednoho obyvatele nejhorší na světě

Trussová je první britskou konzervativní ministryní zahraničí a říká, že je připravena řídit zemi.od prvního dne. „

Trussová získala chválu za podporu ukrajinské války – a stala se terčem kritiky ze strany Ruska.

Přestože byla proti referendu o brexitu v roce 2016, od té doby prohlásila, že tohoto hlasování lituje, a byla hlavním hlasem argumentu, že Británie potřebuje přepsat klauzule o Severním Irsku v obchodní dohodě po brexitu.

Ti dva trávili léto – na obědech na golfovém hřišti, v posluchárně občanského centra a na tajných setkáních s dárci – prezentací svých věcí.

Mezitím se Johnson bude dlouho loučit. Ve středu se rozloučil s Dolní sněmovnou – a se svými kolegy zákonodárci, kteří mu dali botu – bouřlivým rozloučením, aby ohlašoval konec jeho premiérské funkce a této podivné a pro Borise měnící se éry.

Nebo jak řekl Johnson: „Chci poděkovat všem tady a hasta la vista, miláčku!“

Vážně, to byla jeho poslední slova – vypůjčil si frázi, kterou Arnold Schwarzenegger proslavil v „Terminátoru 2“.

Johnson těžil z předčasného vyhlášení vítězství prezidenta George W. Bushe v Iráku a prohlásil jeho odkaz: „mise z velké části splněna“.

Bylo to vhodné? Bylo to spontánní? Byla… génius? Johnson, sériový tvrďák, který si po večeři užívá roli zábavného řečníka, si takovými replikami získal srdce své party i země.

A nezapomeňte, že Schwarzenegger byl zvolen guvernérem Kalifornie, ne jednou, ale dvakrát.

Johnson je na odchodu. Ale mnozí v halách Westminsteru očekávají, že jednoho dne bude schopen přinést zpět.

Co po Borisi Johnsonovi? Knihy, sloupce, dopisy, zpět?

Nebylo to od něj ve středu smutné rozloučení, ale všechno na povrchu, všechny body k povídání, všechny skvělé hity byly proneseny s pěstmi a premiérovou typickou vysokorychlostní rétorikou.

READ  Kábul - Afghánská policie oznámila, že cílem výbuchu byla mešita v afghánské metropoli

Dolní sněmovna byla nabitá – a bouřlivá, plná obvyklých urážek a bodování, jak bylo zvykem na týdenním zasedání známém jako Otázky premiéra, wrestlingové soutěži pro debatéry, kteří absolvovali Oxford a Cambridge.

Docházelo k výkřikům, rabování a takékývat ze stabilní polohyKdysi mu zavolal legendární bývalý mluvčí sněmovny.

Johnson ve středu stál na ministerském postu v „dispečinkovém boxu“ za to, co nazval „pravděpodobně, jistě“ svým posledním slovním zásahem.

Na konci svého projevu dal svému nástupci tuto radu:

„Zůstaňte blízko Američanů, stůjte při Ukrajincích a prosazujte svobodu a demokracii všude.“

Kdo bude příštím premiérem Spojeného království? Co víte o kandidátech?

Také: „Snižte daně a odstraňte kontroly tam, kde je to možné, aby se toto místo stalo nejlepším místem pro život a investice.“

„Soustřeďte se na cestu před vámi, ale vždy nezapomeňte zkontrolovat zpětné zrcátko,“ řekl premiér.

„A pamatujte si především, že to není Twitter, na čem záleží. Jsou to lidé, kteří nás sem poslali,“ uzavřel.

Keir Starmer, vůdce opoziční labouristické strany, se brzy v hodině zeptal Johnsona, jaké poselství může mít veřejnost, protože jeho uchazeči o zaměstnání „nedokážou najít jedinou slušnou věc“, kterou by řekli o premiérovi nebo o výsledcích jeho vlády. ?

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.