České vládní škrty čekají na druhou injekci COVID na očkování

21. dubna 2021 obdrží policista vakcínu proti koronovému viru (Govit-19) během testovacího běhu Národního vakcinačního centra v pražské O2 aréně. REUTERS / David W Černý

PRAHA 12. července (Reuters) – Ministr zdravotnictví Adam Vojtech v pondělí uvedl, že Česká republika sníží o polovinu čekací dobu na třítýdenní dávku druhé dávky vakcíny Pfizer / BioNtech, aby podpořila očkování a zabránila novým. Druhy koronového viru.

Země poskytla nejméně jednu dávku vakcíny COVID-19 48% její celkové populace, což zaostává za průměrem EU. Nejpoužívanější je vakcína Pfizer.

Stejně jako ostatní si středoevropská země klade za cíl zvýšit počet vakcín před podzimem a nové infekce koronovými viry se pomalu začínají znovu zvyšovat v naději, že budou mladí lidé očkováni.

Vláda v pondělí v rámci tohoto úsilí otevřela v Praze dvě nová očkovací centra – jedno na hlavním nádraží a druhé v nákupním středisku – na procházky, není nutná předchozí registrace.

„Díváme se na všechny cesty, jak zpřístupnit vakcíny lidem a těm, kteří o ně zatím nemají zájem,“ řekl předseda vlády Andrzej Babis.

Od konce prosince 2020 bylo očkováno téměř 36% z 10,7 milionu populace. Během červnového pracovního týdne se denně podaří přibližně 100 000 až 120 000 snímků, ačkoli začátek letních prázdnin minulý týden vedl k mírnému poklesu.

Mezi říjnem a březnem Česká republika individuálně prošla jedny z nejhorších vln virových koronových virů na světě. Denní infekce někdy přesahují 10 000.

Ministerstvo zdravotnictví v neděli oznámilo 147 nových případů Govt, což je o něco více než v předchozích dvou nedělích.

Úředníci říkají, že míra reprodukce země „R“ je 1,46, což je nejvyšší hodnota od října, kdy úředníci ve zdravotnictví varovali před rozšířenější variaci delty.

Zpráva Jasona Howetta, úpravy William McLean

READ  Kdo je Ivan Ivan? Seznamte se s českým útočníkem, jedním z největších jmen na mistrovství světa juniorů 2022

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *