Říká se, že Kypr objevil jeden z typů Covid, který kombinuje omikron a deltu

Zaměstnanci CSL pracují v laboratoři 8. listopadu 2020 v Melbourne v Austrálii, kde začnou vyrábět vakcínu COVID-19 z AstraZeneca-Oxford University.

Darianne Trainor | Getty Images

Výzkumník na Kypru objevil kmen koronaviru, který kombinuje Delta a Omicron, Informovala o tom v sobotu agentura Bloomberg News.

Kmen se nazývá „deltakron“ kvůli jeho genetickým podpisům podobným omikronům v genomech delta, řekl Bloomberg.

Kostrikis a jeho tým zatím podle zprávy objevili 25 případů viru. Je ještě příliš brzy na to říci, zda existuje více případů napětí nebo účinků, které by se mohly objevit.

„V budoucnu uvidíme, zda je tento kmen více patogenní nebo nakažlivý, nebo zda převládne“ proti dvěma dominantním kmenům, Delta a Omicron, řekl Kostrikis v rozhovoru pro Sigma TV v pátek. Dodal, že věří, že Omicron také překoná Deltachron.

Výzkumníci poslali své výsledky tento týden do mezinárodní databáze GISAID, která sleduje viry, uvádí Bloomberg.

Varianta deltachron přichází, když se rychlý omikron nadále šíří po celém světě, což způsobuje nárůst případů Covid-19. Spojené státy hlásí sedmidenní průměr více než 600 000 nových případů denně, podle páteční analýzy dat CNBC z Johns Hopkins University. To představuje nárůst o 72 % oproti předchozímu týdnu a je to rekord pro epidemii.

Přečtěte si celý článek Bloomberg News zde.

READ  Biden vysílá každý signál, který vydá, znovu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.