Dummy vakcíny COVID se prodávají online. Jedno použití je přestupek: NPR

Muž je držitelem karty s připomenutím očkování poté, co 3. května 2021 ve čtvrti Little Havana v Miami obdržel svůj první výstřel na vyskakovacím místě očkování vedle parku Maxima Gomeze, známého také jako Domino Park.

Wilfredo Lee / AFP


Skrýt titulek

Přepínač titulků التوضيح

Wilfredo Lee / AFP

Muž je držitelem karty s připomenutím očkování poté, co 3. května 2021 ve čtvrti Little Havana v Miami obdržel svůj první výstřel na vyskakovacím místě očkování vedle parku Maxima Gomeze, známého také jako Domino Park.

Wilfredo Lee / AFP

Prodejce na Amazonu byl tento týden spatřen při prodeji balíčku prázdných očkovacích karet COVID-19. Tento příspěvek byl od té doby odstraněn, ale Znovu sdílejte fotografie online Zobrazit 10 balíčků prázdných karet za 12,99 $.

Ve Spojených státech je získání vakcíny COVID-19 a získání legitimního očkovacího průkazu zdarma.

Malý kousek bílé karty udělený Američanům po obdržení všech potřebných výstřelů COVID-19 je jediným oficiálním způsobem, jak prokázat některé důkazy o plné imunizaci za běhu. Ale, Podle Federální obchodní komiseTyto jednoduché karty, které podvodníci snadno duplikovali, nikdy nebyly navrženy tak, aby prokázaly dlouhodobý stav očkování.

Objevili se další prodejci, kteří prodávali falešné vakcínové karty na Etsy, web elektronického obchodu, který se zaměřuje na ručně vyráběné a vinobraní předměty, Fóra Pro-Trumpa Dark Web, podle posledních zpráv.

Etsy a Amazon neodpověděly okamžitě na žádosti NPR o komentář.

Všichni jsou součástí černého trhu s falešnými očkovacími kartami kdo rostl V posledních dnech epidemie ve Spojených státech a dalších částech světa. Úřady již měsíce varují před nárůstem podvodů souvisejících s epidemií.

FBI uvedla, že falešné očkovací karty mají nejen negativní dopad na veřejné zdraví, ale jsou v rozporu se zákonem – neoprávněné použití plomby oficiální vládní agentury může být potrestáno pokutou nebo až pěti lety vězení.

READ  Facebook vrátí zprávy v Austrálii po jednání s vládou

FBI Řekl na začátku tohoto roku„Tím, že se při vstupu do školy, hromadné dopravy, na pracoviště, do tělocvičen nebo na bohoslužby prezentujete jako očkovaní, vystavujete sebe a ostatní kolem sebe riziku, že uzavřete smlouvu s COVID-19.“

FBI a ministerstvo spravedlnosti neodpověděli okamžitě na žádost o komentář k případnému vyšetřování těchto režimů.

Prokurátoři se na tuto problematiku zaměřili v dubnu a vyzvali technologické šéfy, aby tento fenomén utlumili v zárodku, než se zhorší.

V dubnu 47 členů Národní asociace státních zástupců Poslali zprávu ředitelům na Twitteru, Shopify a eBay Žádáme je, aby okamžitě zakročili proti špatným aktérům šířícím dezinformace o COVID-19 a využívajícím stránky k prodeji falešných očkovacích karet.

„Falešný a zavádějící marketing a prodej padělaných očkovacích karet COVID ohrožují zdraví našich komunit, zpomalují pokrok v ochraně našich obyvatel před virem a jsou porušením zákonů mnoha států,“ uvádí se v dopise.

Koalice 42 generálních prokurátorů Později ten měsíc pošlete samostatný dopis na OfferUp, online mobilní tržiště, požádalo o podobnou akci poté, co objevilo podvodné a prázdné lístky vakcín COVID-19 k prodeji na platformě. Jeden balíček vakcínových karet se prodával za 40 $.

Snaží se zastavit podvody dříve, než k nim dojde

Je zatím vzácné chytit a nabít lidi stojící za prodejem falešných imunizačních karet COVID-19.

Majitel kalifornského baru Todd Anderson byl minulý měsíc zatčen za údajný prodej falešných očkovacích karet COVID-19, což bylo považováno za první zmařené schéma svého druhu.

Anderson byl obviněn z krádeže identity, padělání vládních dokumentů, padělání lékařských záznamů a nošení neregistrované zbraně.

Na Long Islandu byl (bývalý) zaměstnanec CVS ​​zatčen s desítkami očkovacích karet COVID-19, které chtěl dát rodině a přátelům.

READ  Orgány v Indii objevují stovky těl pohřbených řekami

na reakce na tyto případyA Zákonodárci v New Yorku zahájili proces falšování nebo držení falešných imunizačních záznamů, včetně karet COVID-19, zločinem. Minulý týden přijal Senát státu New York legislativu, S.4516B.

Sponzorem návrhu zákona je senátorka Anna M. Kaplan Řekl v tiskové zprávě„Již nyní vidíme obhájce anti-očkování, jak šíří rady online, jak vytvořit falešné karty, aby se obešly mandáty očkování, a musíme ukončit tuto snahu podvádět veřejnost, abychom se mohli vzpamatovat z pandemie a posunout se vpřed. “

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *