Arménské FM se setkává s českým zástupcem v italském Turíně


Jerevan, 20. května, Armenpress. Dne 20. května se arménský ministr zahraničí Ararat Mirzoyan, který je na služební cestě do Turína, aby se zúčastnil 132. zasedání Výboru ministrů zahraničí Rady Evropy, setkal podle arménského ministerstva zahraničí s českým ministrem zahraničí Johnem Lipovským.

Zdůraznil potřebu rozšíření a prohloubení bilaterálních vztahů, posílení politického dialogu a pravidelných konzultací mezi ministerstvy zahraničí obou zemí o záležitostech společného zájmu.

Arménská strana vysoce ocenila podporu České republiky prosazování demokratických reforem v Arménii a posilování schopností občanské společnosti.

Ministři zahraničí jednali o arménsko-české multilaterální agendě.

Ministr Mirzoyan v této souvislosti s důrazem na nadcházející české předsednictví Evropské unii zdůraznil zájem arménské strany na dalším rozšiřování a posilování arménsko-EU partnerství. Byla zmíněna i spolupráce v rámci Východní aliance.

Během jednání se diskutovalo o otázkách regionálního a mezinárodního významu.

Ministr Mirzoyan představil pozici svého protějšku Arménie k procesům zaměřeným na nastolení regionálního míru a stability. Byla zdůrazněna role spolupředsedy spolupředsedy Minské skupiny OBSE při prosazování mírového procesu konfliktu v Náhorním Karabachu.

O důsledcích 44denní války, zejména v humanitárních otázkách, arménský ministr zahraničí zdůraznil potřebu repatriace zejména arménských válečných zajatců a zadržených.

READ  Náhled: Švýcarsko vs. Česká republika – předpověď, zprávy ze skupiny, hodnocení

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.