Proslulý český sládek pečuje o rozvíjející se prostor řemeslného piva s pomocí torontské skupiny, která vlastní inovativní Godspeed.

Luc Lafontaine jako 22letý veterán pivovarnického průmyslu zná spolupráci. Obecně jsou to uvolněné záležitosti. Byl proto šok, že loni v říjnu The Majitel a mistr piva z Toronta Godspeed V pivovaru Sequar v jižních Čechách ho přivítali reportéři s kamerami.

Češi, kteří pijí více piva než kterýkoli jiný národ, neberou své pivovarské tradice na lehkou váhu. Lafontaine se chystal zúčastnit první mezinárodní spolupráce ve 127leté historii jednoho z jejich největších a nejuznávanějších pivovarů. Lafontaine říká, že několik dní se cítil jako „rocková hvězda“.

O víkendu přináší čeština své pivo Adam Brož z Czechvaru — známý jako Transatlantický Ležák (zhruba „Transatlantický ležák“) – do Toronta. V pondělí 24. října budou oba opět vařit.

Tato spolupráce od domu k domu je milníkem v ontarijské horečce. Během renesance řemeslného piva, která nabrala na síle v 90. letech 20. století, byly ležáky do značné míry přehlíženy. Až na několik výjimek – jako je torontská vlastní parní píšťalka s českým vlivem – se pivovarníci tomuto stylu vyhýbali kvůli jeho spojení s aromatickými severoamerickými makroprodukty.

Ale když LaFontaine otevřel Godspeed Brewery na Cogswell Avenue v roce 2017, uznávaný montrealský sládek Dieu du Ciel! Začal vařit ležáky místo silnějších, experimentálnějších piv spojených s , kde si udělal jméno. V té době vzpomíná: „Lidé říkali: ‚Jsi blázen!‘ Po cestě do České republiky v roce 2018, kdy navštívil provozovnu Sequar a následoval bývalého sládka „jako tým“, se Lafontaine zdvojnásobil a vytvořil aromatická, hladká chmelená piva českého typu.

LaFontaine získával český slad a chmel, používal pracné metody vaření, jako je odvar z kaše (odvaření části rmutu zvlášť), a – ovlivněný časově náročným procesem zrání Sequoia – nechal svá piva uležet celé týdny a vytvořil to, co Pros. volá po „harmonii“ mezi chutěmi. Svým pivům dal také české názvy jako Světlé Výčepní Pivo 10º s plechovkami s nepřeloženými částmi českého textu.

READ  Vládce Kataru v Česku mluvit o podnikání, exportu plynu Obchodní Apr

Piva se prodávají stále častěji, ale Godspeed zůstává relativně malou várkou s kapacitou 2 000 hl (hektolitry – každý rovný 100 litrů); Státní pivovar Sekwar (v Evropě známý jako Budweiser Budwar – žádný vztah k americkému Budweiseru) dokáže uvařit 1,85 mil. hl. Ve videorozhovoru Brose vzrušeně vzpomíná na nepravděpodobnou spolupráci. Svůj kanadský protějšek popisuje s pivně rozkošným šarmem: „Je radost vařit s někým, kdo se vyzná v dolaďování. Cítil jsem to od první chvíle – je to muž, který se stane mým přítelem.

Být u 90. epizody je pro nás šílenství. Báječné. Pro tento poslední milník jsme se setkali s legendárním Lukem Pim Lafontainem v téměř rok starém pivovaru Godspeed v Torontu. Godspeed byl nejžhavějším pivovarem v Ontariu roku 2017 a Lukova hladká, tradiční piva rozvířila vlny napříč pivní scénou v provincii. Povídáme si o jeho skromných začátcích s Brasserie Dieu du Ciel, jeho pivovaru a čajové farmě v Japonsku a jeho plánech do budoucna.

O jeho pivovarnické oddanosti tradici svědčí, že Prose říká, že pracuje „jen“ 23 let. Lafontainův nápad na spolupráci byl ironický – chtěl, aby pivovar znovu navštívil svou vlastní historii vytvořením originální verze svého vlajkového ležáku Sequar s moderním sladem z 20. let 20. století.

Brose, ohromen jeho smyslem pro detail, ho pozval.

V jejich společně uvařeném pivu bylo použito trochu více chmele Aromatic Sauce, který dává Sequoii její jemnou květinovou kvalitu – a zrálo devět let. měsíce. „Myslel jsem si, že to bude velmi podobné pivo s použitím tradiční receptury s malými rozdíly,“ říká Prose. „Skutečnost je úplně opačná, je velmi odlišná a ‚diskuze‘ (mezi vrstevníky) je skvělá.

V České republice doufá, že malosériové pivo osloví jak tradiční pijáky ležáku, tak „inovátory“ – rostoucí počet pijáků, kteří mají rádi řemeslná piva v severoamerickém stylu.

READ  Krezhikova, nový klenot mezi českými tenisovými hvězdami

Prose a LaFontaine „skutečně“ spolupracovali na tom, čemu říkají Godspeed-brood lager („Speciální edice God“) – jasně inspirovaný Sequoia, ale o odstín tmavší a o něco sofistikovanější. Čeští zástupci pivovarů se brzy sjedou na Godspeed, aby oba ochutnali.

Atlantic Lezak, levý, uvařený v České republice a vyrobený v Budvaru/Sekvaru. "Speciální edice Buh," Vařeno v Torontu.

„Pivním nadšencům teď všechno přijde cool,“ říká Lafontaine. „Dělá mi to radost, protože vařím více ležáků než kdy jindy.“

Lafontaine se již těší na svůj další projekt: vaření piva se dvěma velkými dubovými sudy dovezenými z České republiky. Byly speciálně vyrobeny pro Boží rychlost Další Legendární pivovar – Pilsner Urquell – také nabídl svým bednářům svou „tajnou recepturu“ smolu na obložení sudů. Sládek „staré duše“ říká: „Lidé jsou nadšení z Boha, protože následuji své srdce.“

(Chcete místní pivo? Podívejte se na toto Seznam nejlepších pěn ve městě.)

Připojte se ke konverzaci

Konverzace podléhají a podléhají názorům našich čtenářů Kodex chování. Hvězda tyto názory nepodporuje.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *