Česká média reagují na vystoupení Coufala a Součka

Dvojice West Ham United Vladimír Koufel a Tomáš Suček vyvolala v pátek večer (24. března) v českých médiích rozporuplné reakce na vítězství České republiky 3:1 nad Polskem v prvním zápase kvalifikace o Euro 2024.

Česká republika šla o tři minuty později do dvoubrankového vedení díky trefám Ladislava Krejčího a Tomáše Kvankary.

Přestože polský náhradník Damien Szymanski omezil škody pozdě gólem, dvojice Hammers byla českými médii oba chválena za podíl na celkové výhře.

ISport byl naprosto ohromen Coufalovým vedením a schopností tlačit na polskou obranu, což mu dalo hodnocení hráče 8/10.

Napsali: „Dlouhé auto znamená bleskovou kontrolu vedení. Nebál se dlouhých sprintů a měl sílu tlačit na polského brankáře z pozice krajního obránce.

„Řídil méně zkušené spoluhráče a organizoval hru.“

Přihlaste se k odběru Football Insider TV

Mezitím jeho spoluhráč z Hammers Souček, hodnocený iSportem 6/10, byl na začátku střetnutí vykartován a srazil mu klíční kost.

Napsali: „Žádal o kartu, dokud ji ve 23. minutě nechytil. Vydržel tvrdou ránu míčem na klíční kost, klasicky před stoperským triem inkasoval druhý míč.

Naštěstí pro Davida Moyese odehrál záložník všech 90 minut kvalifikace o Euro 2024 a nezdálo se, že by byl zraněn.

je uklidňující

Souček a Coufal jsou dva hráči, kteří měli v letošní sezóně na londýnském stadionu dost kritiky, ale výkony, jako je tato, v nich stále žije.

Coufalovo zotavení za posledních několik měsíců bylo slibné poté, co se lednový přesun z West Hamu do Bayeru Leverkusen považoval za bezprostřední. Nyní je mu 30 let, pravý obránce chodí každý týden ven a dává každou unci energie, kterou má.

Zda to na patřičnou úroveň fotbalu Premier League stačí, je stále diskutabilní, ale jeho forma na českou stranu je slibným znamením.

READ  Ukrajina, Česká republika se dohodly na pozicích pro další obrannou spolupráci

Souček byl v této sezóně stínem svého bývalého já a těchto 6/10 výkonů zničilo jeho klubovou kampaň.

Vzhledem k tomu, že Declan Rice pravděpodobně odejde letos v létě, lhostejná forma 28letého hráče byla pro klub ranou, a pokud se to nezlepší, mohla by přimět West Ham United k nákupu náhrady v letním přestupovém období. .