Proč hledám zkameněliny na chodníku?

Jakmile jsem si těchto dojmů začal všímat, bylo zábavné představit si sebe jako paleontologa v městské současnosti.

Vzhledem k tomu, že fosílie chodníku mají v podstatě stejnou barvu jako okolní beton, jsou nejvíce viditelné, když jimi prochází světlo; Nepolapitelná polední fosilie se může ohlásit za úsvitu nebo soumraku. Načasoval jsem tedy druhý denní let na hodinu, kdy světlo uniklo. Odpoledne mě seznámilo s malými rozeklanými stopami, které mohly značit scénu ptačí potyčky. Byly tam další: psí nohy a tříčtvrteční bota. I když by ichtyologové, kteří studovali archeologické zkameněliny, mohli listy podceňovat, také mě zasáhly: většina Londýna a ginkgo s jeho vlnícím se vějířem. Na druhé straně přiloženého vozíku s občerstvením jsem si klekl, až mi studený beton zvedl kolena. Odhodil jsem rukavici a obkreslil ostré, diagonální žíly listu a jeho strany s pilovitými zuby.

Když vědci narazí na fosilii, často se snaží přijít na vysvětlení, jak se tam dostala. Zvíře mohlo být uvězněno, smeteno z nohou nebo zahnáno predátory. Jakmile jsem si začal všímat těchto dojmů, bylo zábavné představit si sebe jako paleontologa v městské současnosti. Množství ptačích nohou mě přimělo přemýšlet, jestli někdo neposypal semena nebo upustil chleba. Jak dlouho? jaký typ? Když se zdálo, že list neodpovídá žádnému z blízkých stromů, přemýšlel jsem, jestli to byl vetřelec, odletěný z bloků nebo jestli byl svědkem ekologického čištění – strom byl vyvrácen a nahrazen jiným druhem nebo nahrazen chodníkem. . Vykopávky zaměřily mou pozornost na něco hmatatelného, ​​ale také ho pozvaly, aby se toulal a přemýšlel o městských ulicích jako o sestavách minulosti a současnosti a o tom, jak jsou naši nelidští sousedé také architekty. Jak všichni ze sebe zbavujeme stopy, ať už to víme nebo ne.

READ  Elden Ring na Steamu stále roste

Samozřejmě existují důležitější důkazy o minulosti. Mamuti se někdy objevují na farmářských polích, jejich kly zakřivené jako srpy zanechané v hlíně. Stopy dinosaurů stále pochodují po březích nebo dně některých prehistorických řek a moří. Jsou brilantní, honosné a jasné. Postavil jsem se do fronty, abych je viděl. já jsem naštěstí. Ale bylo vzrušující najít důkazy o minulosti, které byly přesné i nedávné, důkazy, že tam venku byli jiní. Zkameněliny na chodníku působily intimně – paleontologický ekvivalent sady písmen prosévaných pod podlahou.

Jen ve skutečnosti nejsou vzácné. Když jsou doky opraveny, ptáci a ostatní zvířata ignorují pokusy udržet je v původním stavu. Listy dělají, co si vítr žádá. Tyto zkameněliny lze snadno najít a my máme to štěstí, že je máme. Když jsem se zdržel v nejhorších částech svého mozku, zkameněliny na chodníku mě vykoply. Na rozdíl od mnoha zkamenělin, které představují klid, v okamžiku, kdy zvíře zemřelo a kde zůstalo, pokud ho lidé nevykopali, jsou zkameněliny na chodníku často nahlédnutím do života, který pokračuje. Někde letěli ptáci. Doufám, že psi vrtěli mnoha klacky a pachy. Když jsem šel domů, slunce zapadalo, zkameněliny – tyhle malé motolice, tyto zajímavé nehody – byly připomínkou nádherného malého života.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *