Toyota kvůli nedostatku čipů na dva týdny vypne továrnu v České republice

Automobilka Toyota zastavila výrobu v továrně v České republice na dva týdny kvůli nedostatku počítačových čipů. Je to již po jedenácté, co japonská automobilka musela kvůli tomuto a dalším problémům někde zastavit výrobu. Toyota vyrábí osobní automobil Aygo pro evropský trh v průmyslovém městě Kulin západně od Prahy.

Například Toyota již v USA zaznamenala přerušení kvůli zimnímu počasí v USA, což způsobilo zpoždění výroby u dodavatelů surovin pro automobilový průmysl. Minulý měsíc továrny dočasně zpozdilo zemětřesení u pobřeží japonské Fukušimy.

Automobilový průmysl navíc již nějakou dobu trpí nedostatkem čipů. Je to způsobeno extrémně velkým nárůstem poptávky po domácích pracovních a zábavních zařízeních v éře společnosti Corona, jako jsou počítače, notebooky a herní konzole. Ostatní výrobci automobilů, jako jsou Honda a Nissan, dříve museli zastavit výrobu. Technologické společnosti jako Samsung si již všimly dopadu nedostatku polovodičů. Společnost Samsung nedávno uvedla, že v důsledku toho zváží zpoždění vydání nového smartphonu. Podle společnosti Samsung existuje v odvětví polovodičů „vážná chyba“.

Můžete sledovat tato témata

READ  Bristol City Women 1-2 Arsenal Women: Katie McCabe dvakrát skórovala před rekordním publikem v Ashton Gate | fotbalové zprávy

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *