Přichází nový 4K Chromecast s Google TV

Přichází nový 4K Chromecast s Google TV

V březnu jsme informovali, že Google pracuje na novém zařízení Chromecast se systémem Android 9to5Google Nyní lze potvrdit, že půjde o pokračování Chromecastu 2020 s Google TV 4K.

Podle zdroje se Google připravuje na spuštění nového Chromecastu s Google TV. Zachová si rozlišení 4K současného modelu za 49,99 $ a přichází s novým dálkovým ovládáním.

To přichází téměř čtyři roky poté, co byl představen původní model a téměř dva roky po HD pokračování, o kterém někteří doufali, že bude novým modelem nejvyšší úrovně. (Při této poznámce, po prodeji za 19,99 $ po slevě 10 $ je nyní k dispozici Chromecast s Google TV HD vyprodáno v Mnoho prodejců.)

Nyní konečně dostáváme Chromecast s alternativou Google TV 4K. Model z roku 2020 má 1,9GHz čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A55 (Amlogic S905X3) s 2GB RAM a 8GB úložištěm. Posledně jmenované specifikace byly problematickým bodem, zatímco výkon lze označit pouze za dobrý.

To, co letos získáme, bude jistě upgrade, ale mějte na paměti cenový bod, kterého se Google snaží dosáhnout svými streamovacími zařízeními. Jednou z možností použití čipu je Amlogic S905X5, který byl oznámen loni v září. Je o dvě generace později než současný 4K Chromecast čip, s efektivnějším 6nm procesem (z 12nm) a podporou AV1.

Mezitím v loňském roce Android TV 14 Beta odhalil nový Chromecast Voice Remote. Video vložené do sestavy ukázalo něco se stejným designem ve tvaru pilulky s D-padem nahoře, ale více tlačítky. Kolébkové tlačítko hlasitosti na pravém okraji bylo přesunuto na přední stranu dálkového ovladače, zatímco je zde nové tlačítko s hvězdičkou/'kouzelným' tlačítkem, které může uživatelům poskytnout personalizovanou zkratku.

Když už mluvíme o operačním systému, aktuální model zůstává na Androidu 12, přičemž Android 14 je nejpravděpodobnějším upgradem poté, co Google opustil Android TV 13. Nedávné aktualizace přidaly Fast Pair, adaptér pro výstup zvuku a vylepšení na domovskou obrazovku.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *