Pozitivní testy pro zaměstnance olympijsko-českého olympijského týmu COVID-19

Praha (Reuters) – Čeští olympijští představitelé v sobotu prohlásili, že zaměstnanec českého olympijského týmu měl pozitivní test na Covit-19 po příjezdu charterovým letem z Prahy do Tokia.

Posádka – která měla před odletem dva negativní testy PCR a žádné příznaky – je nyní izolována od letadla s několika blízkými kontakty, uvedli představitelé týmu ve svém prohlášení. Nezmínili jméno zaměstnance.

„Do dvou hodin jsme zrealizovali akční plán a připravili jsme jednotlivé místnosti pro všechny sportovce a členy z letu do vesnice,“ uvedl Martin Doctor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

„V každém případě nejsou tréninkové aktivity a programy sportovců nijak omezeny.“

Organizátoři olympijských her v Tokiu dříve v sobotu informovali o prvním případu COVID-19 ve vesnici sportovců a 14 nových případů bylo spojeno s hrami začínajícími příští týden, což vyvolalo nové pochybnosti o příslibech „bezpečné a zabezpečené“ události.

Tyto hry, které byly kvůli globální epidemii odloženy o rok, se často hrají bez diváků a za přísných izolačních pravidel. Většina sportovců začala přicházet na olympijské hry, které probíhají od 23. července do 8. srpna.

(Zpráva Michaela Kahna, úprava Ken Ferris)

READ  Ghanský mladík Ishaku Konda přestupuje do českého špičkového klubu SK Dynamo - Ghana Nejnovější fotbalové zprávy, live výsledky, výsledky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.