Pozitivní testy pro zaměstnance olympijsko-českého olympijského týmu COVID-19

Pozitivní testy pro zaměstnance olympijsko-českého olympijského týmu COVID-19

Praha (Reuters) – Čeští olympijští představitelé v sobotu prohlásili, že zaměstnanec českého olympijského týmu měl pozitivní test na Covit-19 po příjezdu charterovým letem z Prahy do Tokia.

Posádka – která měla před odletem dva negativní testy PCR a žádné příznaky – je nyní izolována od letadla s několika blízkými kontakty, uvedli představitelé týmu ve svém prohlášení. Nezmínili jméno zaměstnance.

„Do dvou hodin jsme zrealizovali akční plán a připravili jsme jednotlivé místnosti pro všechny sportovce a členy z letu do vesnice,“ uvedl Martin Doctor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

„V každém případě nejsou tréninkové aktivity a programy sportovců nijak omezeny.“

Organizátoři olympijských her v Tokiu dříve v sobotu informovali o prvním případu COVID-19 ve vesnici sportovců a 14 nových případů bylo spojeno s hrami začínajícími příští týden, což vyvolalo nové pochybnosti o příslibech „bezpečné a zabezpečené“ události.

Tyto hry, které byly kvůli globální epidemii odloženy o rok, se často hrají bez diváků a za přísných izolačních pravidel. Většina sportovců začala přicházet na olympijské hry, které probíhají od 23. července do 8. srpna.

(Zpráva Michaela Kahna, úprava Ken Ferris)

READ  Český free-diver překonal světový rekord v nejdelší plavání pod sněhem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *