Česká republika může přivítat více Britů « Euro týdenní zprávy

Česká republika může přivítat více Britů « Euro týdenní zprávy

Britský velvyslanec Matt Field a česká místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Šaranková Kredit: Matt Field X

Zatímco britská stavidla se pravděpodobně neotevře, návrh zákona, pokud bude schválen, by mohl usnadnit kvalifikovaným pracovníkům přijímání práce do České republiky.

V mnoha oblastech země je nedostatek dovedností České ministerstvo práce a sociálních věcí prozradilo, že chce přilákat pracovníky ze sedmi zemí mimo EU.

Cílem bylo sedm zemí

Kromě Velké Británie patří mezi další cílové země Austrálie, Kanada, Japonsko, Nový Zéland, Jižní Korea a USA.

Z praktického hlediska je ministerstvo toho názoru, že občané těchto sedmi zemí, které jsou vysoce vyškolené a mají silnou ekonomiku, nebudou chtít přijít a požádat o azyl.

Možná překvapivě návrh zákona nepožaduje žádnou reciprocitu, pokud jde o to, aby tito pracovníci mohli přijet do České republiky bez pracovních povolení nebo dokladů o zaměstnání, a stále není jasné, zda potřebují zaměstnání.

Samozřejmým cílem je přilákat vzdělané a vysoce kvalifikované odborníky a usnadnit českým podnikům obsazování volných míst.

Může vstoupit v platnost od července 2024

Pokud návrh schválí Parlament ČR, budou nová pravidla (nebo jejich absence) platit od července letošního roku.

V České republice v současnosti pracuje kolem 9 000 odborníků z těchto sedmi zemí, z nichž polovina jsou britští občané, ačkoli mnoho českých odborníků v současné době žije ve Španělsku a ve zbytku EU.

Děkujeme, že jste si našli čas na přečtení tohoto článku. Vraťte se a podívejte se na webové stránky Euroweek News, kde najdete všechny nejnovější místní a mezinárodní zprávy a pamatujte, že nás můžete sledovat. Facebook A Instagram.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *