Požár nočního klubu v Murcii: 13 mrtvých, když záchranáři pátrají po dalších obětech

Požár nočního klubu v Murcii: 13 mrtvých, když záchranáři pátrají po dalších obětechCNN

Nejméně 13 lidí zemřelo při nejhorším požáru v nočním klubu ve Španělsku za poslední desetiletí, přičemž se obávají, že počet obětí by se mohl zvýšit, protože záchranné služby hledají další oběti.

Příčina požáru, který v neděli časně vypukl v divadle ve městě Murcia na jihovýchodě země, zatím není známa.

Webová stránka záchranné služby v Murcii uvedla, že čtyři další byli zraněni: dvě ženy ve věku 22 a 25 let a dva muži ve věku 41 a 45 let, z nichž všichni byli převezeni do nemocnice kvůli nadýchání kouře.

Přeživší, kteří se shromáždili před klubem, popsali scénu novinářům, když záchranné služby odváděly svou práci.

„Myslím, že jsme opustili (klub) 30 sekund – minutu předtím, než se spustily alarmy a všechna světla zhasla a křik, že hoří.“ Byl jsem v tu dobu na místě, odkud jsem se mohl dostat ven, ale pět členů rodiny a dva… Přátelé se pohřešují.“

Další muž na místě činu řekl: „Nic nevíme a čekáme na zprávy, abychom viděli, jestli někteří z našich rodinných příslušníků vyvázli živí.“

Španělský premiér Pedro Sanchez vyjádřil soustrast.

„Mou lásku a solidaritu s oběťmi a rodinami tragického požáru, ke kterému došlo dnes ráno v nočním klubu v Murcii. Právě jsem předal prezidentovi regionu Murcia veškerou naši podporu a spolupráci.“

V době neštěstí byla vyslána záchranná služba, místní hasiči přivolali na pomoc při likvidaci požáru vrtulník.

Záchranné služby uvedly: „Generální ředitel pro bezpečnost a mimořádné situace Ricardo Villalba koordinuje na místě s radou města Murcia prostředky nezbytné ke zvládnutí této tragédie.

Sledujte tento interaktivní obsah na CNN.com

„Očekává se, že na místo dorazí viceprezident a ministr vnitra, pro mimořádné situace a regionální plánování José Ángel Antelo,“ dodali.

READ  Sopka La Palma, živé aktualizace dnes: erupce, varování před tsunami a nejnovější zprávy | Kanárské ostrovy

Požár v Murcii představuje nejsmrtelnější požár nočního klubu ve Španělsku za 33 let. Požár v nočním klubu v severovýchodní Zaragoze v roce 1990 zabil 43 lidí.

V prosinci 1983 zahynulo 81 lidí při požáru nočního klubu v Madridu, kde ke katastrofě přispěl kouř, selhání osvětlovacího systému a zavřené nouzové dveře.

Channelu řekl starosta Murcie José Ballesta

V nedalekém Palacio de los Deportes byla zřízena informační zóna pro příbuzné obětí, kde bude určen tým psychologů, kteří budou poskytovat pomoc.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *