USA vytvářejí skupiny odborníků, aby bezpečně zrušily globální cestovní omezení

Úředník Bílého domu v úterý uvedl, že Bidenova administrativa vytváří odborné pracovní skupiny s Kanadou, Mexikem, Evropskou unií a Spojeným královstvím, aby určily, jak nejlépe bezpečně obnovit cestování po 15 měsících pandemických omezení.

Další americký úředník uvedl, že administrativa nebude rychle postupovat, aby zrušila příkazy, které brání lidem z většiny částí světa vstoupit do Spojených států kvůli času, který skupiny potřebují k výkonu své práce. Úředník uvedl, že Bílý dům o těchto skupinách informoval letecké společnosti a další v odvětví cestovního ruchu.

„I když dnes neotvíráme cestování, doufáme, že tyto odborné pracovní skupiny nám pomohou využít naše kolektivní zkušenosti k nastartování kurzu vpřed, s cílem znovuotevření mezinárodního cestování s našimi klíčovými partnery, když se zjistí, že je to bezpečné ano, “uvedl úředník Bílého domu a dodal, že„ jakákoli rozhodnutí se budou plně řídit objektivní analýzou a doporučeními odborníků na veřejné zdraví a lékaře.

Skupiny povedou tým reakce COVID v Bílém domě a Národní radě bezpečnosti a budou zahrnovat Centers for Disease Control (CDC) a další americké agentury.

CDC v úterý uvedlo, že zmírňuje cestovní doporučení do 110 zemí a teritorií, včetně Kanady, Mexika, Japonska, Jižní Afriky a Íránu, ale kvůli koronaviru odmítla zrušit všechna cestovní omezení.

Rochelle Wallinsky, ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, uvedla, že cestovní omezení ve Spojených státech od roku 2020 byla předmětem „meziagenturního rozhovoru a my se díváme na údaje v reálném čase, jak toho dosáhnout“.

Bidenova vláda čelila tlaku ze strany některých zákonodárců, kteří uvedli, že americké komunity podél kanadských hranic čelí ekonomickým obtížím kvůli omezením na pozemních hranicích.

Letecké společnosti a další lobbovali u administrativy, aby zrušila omezení, která brání cestování většině občanů mimo USA, kteří byli ve Velké Británii, 26 evropských zemích schengenského prostoru bez hraničních kontrol, v Irsku, Číně, Indii, Jižní Africe, Íránu a Brazílii. do Spojených států. USA rovněž zakazují nepodstatné cestování na svých pozemních hranicích s Mexikem a Kanadou.

READ  Studie ukazuje, že Nizozemci jsou nejvyššími lidmi na světě - ale zmenšují se | Holandsko

Airlines for America, obchodní skupina zastupující American Airlines (AAL.O)Delta Airlines (od N)Jihozápadní aerolinky, (LUV.N) Jiní pochválili pracovní skupiny, ale skupina věří, že „tyto pracovní skupiny musí jednat rychle, aby se zasadily o politiku podporovanou vědou, která umožňuje plně očkovaným cestujícím rychle cestovat do Spojených států, je klíčová – věříme, že věda tam je.“

United Airlines (UAL.O) Řekl, že Bílý dům byl vyzván, aby upřednostnil plán znovuotevření letecké dopravy na mezinárodní trhy a požadoval naléhavost vzhledem k obvykle rušné letní cestovní sezóně. „Nyní je čas provést strategii znovuotevření v zájmu ekonomiky i mobilní veřejnosti.“

V pondělí vedoucí všech leteckých společností, které létají mezi Británií a Spojenými státy, vyzvali obě země, aby zrušily omezení transatlantických cestovních omezení.

Americký prezident Joe Biden a britský premiér Boris Johnson se tento týden setkají na zasedání skupiny sedmi vyspělých ekonomik v anglickém Cornwallu.

Úředníci amerických a britských aerolinií uvedli, že neočekávají, že tak Washington učiní Zvedací omezení Nejprve do 4. července, protože administrativa si klade za cíl očkovat více Američanů.

Americká cestovní asociace pracovní skupiny uvítala a uvedla, že „veřejno-soukromá pracovní skupina může rychle vytvořit plán pro znovuotevření mezinárodního vnitrozemského cestování a zahájení udržitelného podnikání a hospodářského oživení.“

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *