Poslední koronavirus: Peru téměř ztrojnásobilo počet úmrtí v důsledku Covid-19

Singapurská vláda doufá, že zruší omezení související s pandemií od 13. června, pokud se jí podaří ovládnout řadu místních shromáždění.

V pondělí potvrdilo ministerstvo zdravotnictví 16 nových případů lokálně přenášeného viru Covid-19, z nichž 13 souviselo s předchozími případy.

I kdyby byla omezení zrušena, testy se zintenzivní, uvedl předseda vlády Lee Hsien Loong. „Nejprve musíme zažít rychleji, svobodněji a prostorněji,“ řekl.

Řekl, že zdravotní orgány v Singapuru zavedou různé typy testů. „K dispozici je mnoho různých typů testů Covid-19, například rychlé testy na antigeny, testy na sliny, respirátory, monitorování odpadních vod a dokonce i čichací psi.“

„To nám umožní rychleji objevit případy, abychom je mohli izolovat a okamžitě zavřít jejich kontakty, než se virus rozšíří dále,“ dodal Lee.

Běžec a cyklista překročili Jubilejní most v Singapuru, protože městský stát plánuje ukončit omezení související s pandemií © Lauryn Ishak / Bloomberg

Připustil, že shluky se objevily poté, co se ukázalo, že Singapur byl viru vystaven.

“Bohužel také bojujeme proti novým variantám, které jsou nakažlivější než virus Covid-19,” uvedl předseda vlády s tím, že jak varianta B.1.1.7, která byla poprvé objevena ve Velké Británii, tak B.1.617. Varianta 2, poprvé objevená v Indii, dosáhla městského státu.

„Objeví se nevyhnutelně více proměnných a budeme se s nimi muset také vypořádat,“ řekl Lee.

Předseda vlády uvedl, že Singapur je schopen reagovat na nové hrozby.

„S výjimkou jiného super vydavatele nebo velké skupiny musíme být na správné cestě, abychom toto ohnisko zvládli.“

READ  Nájezd českého miliardáře do supermarketu vypadá draho - BreakingViews

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *