Poslední: Berrettini vyhrává třetí set v QF nad Djokovicem | Sportovní

Paříž (AFP) – nejnovější francouzské otevření (vždy místní):

Matteo Berrettini ve čtvrtfinále na Roland Garros zvítězil v tajbrejku třetí sady 7-6 (5) nad Novakem Djokovičem.

Djokovič vyhrál první dva sety a vedl tajbrejk 5: 4, ale forhendem a bekhendem zasáhl síť, čímž dal devátému nasazenému Berrettinimu nastavený bod.

Devátý nasazený Ital to odmítl kolem 22:30, pouhých 15 minut před odjezdem fanoušků kvůli zákazu vycházení koronaviru plánovanému na 23:00.

Když fanoušci prohlásili, že musí do 15 minut odejít, posmívali se rozhodčí křesla soudu Court Philippe-Chatrier.

Ve čtvrtfinále mezi šampiónem 2016 Novakem Djokovičem a Matteem Berrettinim panuje u Court Philippe Chatriera klidná atmosféra.

Omezení vztahující se k pandemii byla uvolněna, aby dovnitř umožnilo 5 000 fanoušků místo 1 000 fanoušků v předchozích zápasech.

To znamenalo, že hlavní dvůr v Roland Garros byl naplněn na třetinu své kapacity, ale celá horní část zůstala prázdná za jednou ze základních linií.

Poté, co se tak dlouho zdržovali od živé zábavy, se někteří fanoušci nechali poslouchat častěji.

Rozhodčí prezidenta Jamese Keothavonga jim musel několikrát říkat, aby se uklidnili, zatímco při Djokovičovi chrastili a dokonce se posmívali.

Osmnáctinásobný grandslamový šampion má však mnoho příznivců a byly zde vystaveny některé srbské vlajky.

Ostatní fanoušci skandovali podobné nálady v italštině („Andiamo!“) A francouzštině („Alize, Mathieu!) Pro Berrettiniho, když ve druhém setu zvítězil 5-2.

Rafael Nadal na letošním French Open poprvé prohrál set, ale nakonec do čtrnáctého postoupil do semifinále.

Třináctinásobný šampion Roland Garros čelil těžké výzvě desátého Diega Schwartzmana a ve středu zvítězil na dvorci Philippe Chatrier 6-3, 4-6, 6-4, 6-0.

Nadal bude v semifinále čelit nejlepšímu Novakovi Djokovičovi nebo devátému Matteovi Berrettinimu.

Diego Schwartzman ukončil sérii vítězných 36 setů Rafaela Nadala na Roland Garros.

10. argentinský hráč remizoval ve čtvrtfinálovém zápase vítězstvím ve druhém setu 6: 4 poté, co prohrál úvodní zápas 6: 3. Schwartzman je prvním hráčem, který letos zaznamenal set proti třináctinásobnému šampionovi.

Nadal vyhrál po sobě jdoucí skupinu osobních rekordů 38, od roku 2016 do roku 2018 na Roland Garros. Bjorn Borg vytvořil rekord Grand Slam mužů a vyhrál 41 po sobě jdoucích setů na French Open.

Anastasia Pavlyuchenkova a Elena Rybakina tentokrát zakončily den ve sloupci prohrávek.

Den poté, co se Pavlyuchenkova vrátila z pozdního setu, aby porazila Rybakinu a dostala se do semifinále French Open, se jeho spoluhráči ze čtyřhry vrátili na stejnou stranu kurtu v Roland Garros.

Tváří v tvář čtvrtfinále Magda Linate a Bernarda Pera prohráli 7-5, 4-6, 6-2.

Pavlyuchenkova je první Ruskou, která se dostala do semifinále Grand Slamu, protože Elena Vesnina se v roce 2016 dostala do semifinále ve Wimbledonu.

Coco Gauff říká, že „rozhodně“ plánuje soutěžit na olympijských hrách v Tokiu poté, co si vybojovala místo v americkém týmu dosažením čtvrtfinále French Open.

Sedmnáctiletá žena řekla, že nemá žádné výhrady k tomu, aby odjela do Tokia na příští měsíc do Japonska.

Přiznala také, že „o tom ještě opravdu neuvažovala“.

Loňské olympijské hry byly odloženy kvůli pandemii a nyní existují obavy z koronaviru v Tokiu. Někteří tenisté vyjádřili výhrady a semifinalistka French Open Tamara Zidansek uvedla, že se neúčastní slovinských olympijských her.

Žebříček WTA a ATP po nedělním konci French Open pomůže určit, kdo je způsobilý soutěžit v Japonsku.

Zeptala se jí na olympijské hry v Tokiu po její čtvrtfinálové porážce s Barborou Krezhikovou ve středu na Roland Garros. „Rozhodně plánuji hrát olympiádu,“ říká. „… jsem nadšená, že budu hrát.“

Maria Sakkari vedla obhájce titulu Ega Swiatek 6-4 6-4, aby se poprvé dostala do semifinále French Open.

Řecké 17. semeno řeklo: „Nemám řeč. Je to splněný sen.“

Scary nikdy neprošla čtvrtým kolem na žádném významném turnaji, než zahájila svou kariéru na Roland Garros.

U soudu Philippe Chatriera se vrátila velmi dobře a riskovala svou soupeřku.

Swiatek vstoupil do zápasu poté, co neztratil set v turnaji. Požádala o lékařský odpočinek poté, co ve druhém setu prohrála 2: 0, a vrátila se zpět k soudu s obvazem na pravém stehně.

Série 22 vítězných sérií Iga Swiateka na French Open skončila.

Obhájci titulu prohráli úvodní set čtvrtfinálového zápasu proti Marii Scarryové 6: 4 na dvoře Philippa Chatriera.

V loňském roce zvítězila na Roland Garros ve 14 setech a její první čtyři zápasy roku byly výhry za sebou.

Ve druhém setu byl Swiatek okamžitě rozbit a prohrál 2: 0, než požádal o lékařský timeout.

Druhé čtvrtfinálové utkání žen dnes odstartovalo na Stade Philippe Chatrier.

Čelí jí obhájkyně titulu Iga Swatiková, sedmnáctá semena Maria Sakkari, která se zúčastní svého prvního grandslamového čtvrtfinále.

Swiatek si užíval hladkou jízdu do čtvrtfinále a zatím nevyhodil set.

Češka Barbora Krejšíková se dostala do semifinále French Open, když porazila mladou Američanku Coco Gauffovou 7-6 (6), 6-3.

33. nasadená Kryjsikova odehraje své první semifinále na významném turnaji proti obhájci titulu Iga Swatekové nebo Marii Sakkari.

Krejčíková prodloužila svoji vítěznou sérii na antuce na 10 zápasů.

„Nikdy jsem si nepředstavovala, že tu jednou budu stát,“ řekla. „Je to něco, o čem jsem nikdy nesnila.“

Americká teenagerka Coco Gauffová bojuje o postup do semifinále French Open proti České republice Barborě Krejkové.

Pokud zvítězí na Court Philippe Chatrier, stane se 17letá Gauff nejmladší semifinalistkou na kterémkoli významném turnaji od roku 2006.

Gauff, nasazený 24, je v této sezóně neporažený hráčem mimo top 30 na antuce. Krejčíkové patří 33. místo.

Poté čelí obhájci titulu Iga Swiatek Maria Skari.

Ve čtvrtfinále mužů čelí třináctinásobný mistr Rafael Nadal desátému semifinálovi Diegu Schwartzmanovi, poté se ve večerním srazu setká špičkový Novak Djokovic s devátým nasazeným Matteem Berrettinim.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.