Polsko maří ruské špionážní spiknutí s cílem „zablokovat“ vývoz západní pomoci na Ukrajinu

Polští představitelé tvrdí, že Rusko vyslalo tým sabotérů, aby zasahovali do západní vojenské pomoci Ukrajině, která spiknutí překazila.

„Podezřelí prováděli zpravodajské operace proti Polsku a připravovali sabotáže na žádost ruské rozvědky,“ řekl polský ministr vnitra Mariusz Kaminski. řekl novináři ve čtvrtek.

Polsko je první zemí NATO, která poskytla Ukrajině stíhačky

Kaminsky poukázal na temný boj o ukrajinské zásobovací linky, který ruští a západoevropští představitelé stíhali ve snaze vyhnout se konfrontaci mezi Moskvou a NATO. Polsko hostí jedno z hlavních vojenských zařízení, o nichž je známo, že byly zřízeny za účelem koordinace dodávek pomoci.

CNN při popisu obvinění proti devítičlenné skupině uvedla, že „zdroje ukazují, že skupina sledovala železniční tratě.“ Mezi její úkoly patřilo schvalování, sledování a dokumentování zásilek zbraní dodaných na Ukrajinu. … Podezřelí by měli být také připraveni na sabotážní činy zaměřené na narušení dodávek vybavení, zbraní a pomoci Ukrajině.“

Polský prezident Andrzej Duda (2. vpravo) a jeho manželka Agatha Kornhäuser-Duda vítají prezidenta České republiky Petera Pavla s manželkou Evou při setkání v prezidentském paláci ve Varšavě v Polsku ve čtvrtek 16. března 2023.

Jarek Sokolowski/AP

Představitelé členských zemí NATO se již od prvních týdnů války obávají možnosti ruské sabotáže. V roce 2021 české úřady obvinily Rusko z výbuchu výbušnin z Ukrajiny z roku 2014, což vedlo českou vládu k vyhoštění 20 úředníků z ruského velvyslanectví s odůvodněním, že šlo o tajné špiony. Polsko loni vyhostilo 45 ruských špionů ze své moskevské ambasády ve Varšavě.

„Rusko je náš soused, nezmizí z mapy Evropy, ale agrese proti Ukrajině dokazuje, že je to země nepřátelská a nepřátelská vůči Polsku,“ řekl Kaminskij. řekl V době, kdy.

Klikněte sem a přečtěte si více od Washington Examiner

Poslední obvinění přišlo den poté, co ředitel CIA Bill Burns přijel do Varšavy na setkání s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Stalo se tak v době návštěvy českého prezidenta Petra Pavla.

„Česká republika a Polsko jsou absolutními průkopníky v podpoře Ukrajiny,“ Duda řekl.

READ  Kdo je Ivan Ivan? Seznamte se s českým útočníkem, jedním z největších jmen na mistrovství světa juniorů 2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *