Portugalsko a Belgie v kvalifikaci na mistrovství světa FIFA a Irsko šokují Sportovní

Portugalsko a Belgii frustrovala remíza v kvalifikačních zápasech Světového poháru. Irsko zůstalo v šoku.

Cristiano Ronaldo vzlétl poté, co nedokázal skórovat, protože Portugalsko se drželo remízy 2-2 se Srbskem – ačkoli televizní přenosy naznačovaly, že umístil míč přes brankovou čáru – zatímco Belgie s nejvyšším hodnocením dokázala skórovat pouze 1 1 losování v České republice. V noci, kdy smolaři testovali velká jména, Lucembursko způsobilo největší šok v historii a porazilo Irsko 1: 0.

Stephanie Frappartová se zapsala do historie jako první žena, která vládla v kvalifikaci mistrovství světa mužů, když Nizozemsko porazilo Lotyšsko 2: 0. Dříve dosáhla podobných průlomů v mužské Lize mistrů UEFA a Francouzské lize. Další guvernérka, Katrina Munzollová, má na starosti nedělní zápas mezi Rakouskem a Faerskými ostrovy.

Poté, co hráči Norska příští rok vyzvali hostitelský Katar kvůli rekordu v oblasti lidských práv, připojil se v sobotu další tým. Nizozemští hráči měli před zápasem dresy se zprávou „Football podporuje změnu“ před vítězstvím Nizozemska 2: 0 nad Lotyšskem. Hráči Norska vyzývají další týmy, aby ho následovaly, košile kladou otázku „Další?“

V pandemii koronavirů je v evropském fotbalu stále málo fanoušků, ale některé země to mění. Rusko mělo ve svém vítězství nad Slovinskem 2: 1, což je největší dav v kvalifikaci tohoto týdne, 13 000 fanoušků. Nizozemsko mělo v rámci experimentálního schématu 5 000 fanoušků, kteří měli vyzkoušet, jak bezpečně znovu otevřít více veřejných akcí.

Diogo Jota dal v první polovině evropského šampiona dopředu se dvěma hlavičkami. Ale střídající Nemanja Radongic skóroval na konci prvního poločasu dvakrát, aby vyrovnal hostitele půl hodiny před hrou. Srbský obránce Nikola Milinkovic dostal přímou červenou kartu v době zranění kvůli nebezpečnému zákroku na Danila.

Také ve skupině A skóroval Lucembursko Gerson Rodriguez pět minut před koncem zápasu, aby prohrál s Irem, který pod vedením trenéra Stephena Kennyho zůstal v 10 zápasech neporažený. Irsku se nepodařilo vypořádat se s vysokým míčem a Rodriguez se ve svém prvním mezinárodním zápase za Pazono vrhl do skoku kolem 19letého Gavina Pazona z 25 metrů.

Romelu Lukaku přidal ke svému působivému skóre v Belgii záchranu remízy 1: 1 proti České republice, protože nejlépe hodnocený tým měl štěstí na místě.

Tváří v tvář inspirativnímu českému týmu, který dvakrát narazil do lesa, se Belgie potýkala s obranou a brzy ve druhé polovině připustila. Lukaku, belgický nejlepší střelec, poté po asistenci Kevina De Bruyna zvýšil svůj výsledek na 59 gólů v 91 mezinárodních zápasech.

Oba týmy vyčerpaly své jednotky poté, co německé kluby odmítly propustit hráče, včetně belgického Thorgana Hazarda, protože po návratu z České republiky mohli být nuceni do karantény.

V dalším zápase skupiny E se Bělorusko dvakrát vrátilo zezadu, aby zahájilo kvalifikační kampaň Světového poháru vítězstvím 4: 2 nad 10členným Estonskem.

V kvalifikaci na mistrovství světa se Nizozemsko vrátilo na trať vítězstvím 2: 0 nad Lotyšskem, zatímco Turecko pokračovalo ve svém silném startu ve skupině G vítězstvím 3: 0 nad Norskem, které vedlo na rozdíl branek.

V zápase ve španělském Malaze vstřelil Uzan Tovan gól v každé polovině a Caglar Soyuncu druhý gól své země, takže Turecko Norsko snadno překonalo.

Černá Hora porazila Gibraltar 4: 1.

Chorvatsko nevypadá jako tým, který se dostal do finále Světového poháru v roce 2018, ale přinejmenším skončila jejich kariéra bez vítězství v pěti zápasech.

Defenzivní chyba dala Mario Pasalicovi příležitost vstřelit jediný gól při výhře 1-0 nad Kyprem, ale nebylo to jisté vítězství, které Chorvatsko chtělo po úvodní prohře se Slovinskem. Luka Modric odehrál 135. zápas za svou zemi a zlomil remízu s bývalým krajním obrancem Darigo Sernou.

Rusko zvítězilo ve skupině H poté, co porazilo Slovinsko 2: 1, aby si zajistilo druhé vítězství. Artem Dziuba vstřelil dva góly Ruska, aby se pohyboval v jednom z rekordů ruského národního týmu 30 gólů vstřelených útočníkem Alexandrem Kirgakovem. Z důvodu pravidel hospodářské soutěže a ruského práva bylo na stadionu v Soči na pobřeží Černého moře 13 000 lidí. Malta získala ve své remíze 2: 2 se Slovenskem vzácný bod.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *