Favorit č. 1 Swiatek a Krejčíková doma v ostravském finále

Ostrava, Česká republika (AP) – Nasazená jednička Iga Swiateková se stala první hráčkou WTA Tour od roku 2017, která nasbírala 60 výher v kalendářním roce, když se v sobotu v České republice dostala do dalšího finále.

Na Agel Open to nebylo jednoduché. Swiatek byl po Jekatěrině Alexandrovové druhým nejlepším týmem ve vítězích a útěcích, ale zvítězil 7-6 (5), 2-6, 6-4 v 2,5hodinovém semifinále.

Její letošní osmifinále – bez porážky – proti domácí favoritce Barboře Krežikové, první Češce, která se ve své tříleté historii dostala do ostravského finále.

Bývalá šampionka French Open Krejšíková potěšila publikum, když porazila wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu 3-6, 7-6 (4), 6-4 za 2 hodiny a 21 minut.

Swiateková s Alexandrovovou se v prvním setu nedokázaly zlomit, ale v tiebreaku se lépe držely Polky.

Alexandrovová, která na nejvyšší úrovni své kariéry obsadila 21. místo, vzala první polovinu hry a druhou a ve druhém setu vedla 5:0 a navýšila skóre.

V play off 3-3 prolomila Swiatek lásku 4-3 a udržela si své 60. vítězství v roce, své první od Caroline Wozniacki v roce 2017.

Swiatek, šampion French and US Open, bude mít v nedělním finále sérii 10 výher nad Krejčíkovou, která si minulý víkend připsala osm výher v řadě po výhře nad Tallinem.

„Je mi vlastně jedno, jestli to bude finálové kolo nebo jakékoliv jiné kolo, prostě udělám maximum,“ řekl Swiatek.

Rybakina, která vypálila 17 es, po cestě zahrála 5-3 a získala první set.

V tiebreaku nebyly žádné druhé brejky, žádné malé brejky, dokud Křižiková forhendem netrefila vítěze back-to-back, aby si to vymohla.

Krejčíková brejkla teprve podruhé rozhodujícím skóre 5:4 ve třetím setu, když Rybakinaovou porazila v pomlčkové síti přihrávkami a bloky.

READ  Německo ženy 2-0 Španělsko ženy: Němky si po vítězství zapsaly čtvrtfinále Eura 2022 | fotbalové zprávy

Swiatek vede před Krejčíkovou 2:0, ale oba časy byly loňské.