Petra Kvitová vede mladší Čechy do R2; Barbora Krejčíková byla vyloučena

Petra Kvitová vede mladší Čechy do R2;  Barbora Krejčíková byla vyloučena

Chinese Open: Petra Kvitová vede mladé Čechy do R2; Barbora Krejčíková byla vyloučena
© Petra Kvitová/Instagram

V neděli to byl den losování hráčů České republiky na China Open. Petra Kvitová postoupila v závěrečném utkání tabulky do druhého kola. Mezitím má pár jejích společníků nehodu.

Kvitová potřebovala tři sety, včetně návratu ze setu proti místní sebevědomí a divoké kartě Chiu Wang. Jejich střet s Kvitovou skončil za tři hodiny 6-7(6), 7-5, 6-3. Úvodní dva sety byly těžké, ale v rozhodujícím setu se Kvitová držela brzy, přestože ztratila podání v prvním gamu sady.

Poté, co se vrátila o jeden a druhý brejk, už se v zápase nikdy neohlédla. Desátá nasazená Barbora Krejčíková prohrála s Mirrou Andreevou. Dorostenka porazila svého vysoce postaveného soupeře 6-2, 6-2 po pouhých 76 minutách.

Jukiho Putincevová knokautovala Marii Bouskovou ve svém zápase prvního kola. Kazach vyhrál 6-2, 7-6(5). Putincevová potřebovala k vítězství dvě hodiny a sedm minut.

China Open: Linda Fruhvirtová, Linda Nosková si našly cestu

Další dvě Češky, které se probojovaly do druhého kola, byly Linda Fruhvirdová a Linda Nošková.

Fruhvirtová, která se minulý týden dostala do semifinále Ningbo Open (l. s Dianou Schneiderovou), vyhrála 6:0, 6:3 nad Arantzou Russovou. Nosková porazila domácí divokou kartu Funkron Thien 6-4, 6-2. Oba zápasy skončily po hodině a 24 minutách hry.

13. nasazená Jelena Ostapenková postoupila do 2. kola, když porazila Němku Evu Lies 2-6, 6-3, 6-2. Ostapenková má šanci postoupit do předčtvrtfinále, hraje s Noskovou. Poslední dvě hráčky, které vyhrály zápas prvního kola na China Open, byly Jennifer Brady a Katie Boulder.

Brady porazil krajana Peytona Stearnse 6-4, 6-2. Britka porazila Polku Magdalenu Frechovou 6-4, 3-6, 6-2.