Pacienti Covid-19 se stěhují do zahraničí, protože české nemocnice trpí | Rádio WGN 720

Redaktoři a úředníci: Zabijte své systémy a archivy, obrázek CTK801, Virus se rozšířil v České republice a byl přenesen v úterý 9. března 2021. Podle zdroje došlo k manipulaci s obrázkem. Žádný náhradní obrázek nebude odeslán. – Záchranáři se připravují na přesun pacienta s COVID-19 z Nemocnice Ústí nad Orlicí v České republice do polské nemocnice Raciborz 9. března 2021. (Josef Vostarek / ČTK prostřednictvím AP) SLOVAKIA OUT

Praha (AP) – Se rekordním počtem pacientů COVID-19, kteří plní jednotky intenzivní péče v České republice, byl v úterý převezen první pacient převezený mimo zemi do jižního Polska.

68letá žena byla převezena do polského Raciborze z kliniky v Pardubicích v Ústí nad Orlicí. Ministr zahraničí Thomas Petrich uvedl, že do Německa bude převezeno dalších šest pacientů z jiného regionu.

Pardubice jako první z celých 14 okresů v zemi minulý týden oznámily, že jednotky intenzivní péče jejích pěti regionálních nemocnic jsou zahlceny těžkými pacienty s Covid-19 a již nemohou tolerovat více. Plzeňský region v západní části České republiky to následoval, zatímco řada jednotlivých nemocnic jinde musí převádět své pacienty na kliniky po celé zemi.

„Práce zdravotní sestry je kdykoli obtížná,“ uvedla Gerina Splínová, vrchní sestra na neurochirurgickém oddělení v nemocnici Pardubets v hlavním městě regionu stejného jména, 100 kilometrů východně od Prahy.

„Ale během pandemie je to obtížnější,“ řekla Spellenová. Kromě toho, že musí pracovat v ochranných pomůckách, jsou zaměstnanci „tak zaneprázdněni, že nemají čas jíst ani pít, nebo, omlouvám se, musím říci, jít na toaletu“.

Oddělení Spelinova bylo přeměněno na oddělení COVID a je běžnou praxí, že mnoho klinik po celé zemi si osvojuje schopnost léčit infikované. Ale i tyto rozšířené schopnosti dosáhly svých limitů.

READ  Oklahoma porazila Texas a zopakovala si šampionát v softballu | Umění a zábava

Ministr zdravotnictví Jean Platney očekával tento týden jako „nejdůležitější“ pro problémové nemocnice.

Podle údajů jeho ministerstva bylo v pondělí nutné hospitalizovat 8 478 pacientů s COVID-19. Z toho bylo rekordních 1789 případů na jednotce intenzivní péče. Současná sedmidenní míra denních úmrtí se za poslední dva týdny zvýšila z 1,44 na 100 000 lidí 22. února na 1,88 v pondělí, uvádí Johns Hopkins University. Toto číslo je nejhorší na světě

10,7 milionový národ má více než 1,3 milionu potvrzených případů s 22 147 úmrtí. V současné době má podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí nejvyšší míru infekce na obyvatele v Evropské unii.

Aby se vyrovnala s nárůstem přisuzovaným vysoce nákazlivé variantě koronaviru, aktivovala Česká republika plán převést desítky svých pacientů do nemocnic v Německu, Polsku a Švýcarsku.

Tyto tři země již dříve nabízely léčbu ve svých nemocnicích spolu s Rakouskem a Slovinskem.

Vláda také nařídila studentům medicíny a dalším studentům vysokých škol a středních škol i ambulantnímu zdravotnickému personálu, aby pomohli v nemocnicích, které se potýkají.

Platney uvedla, že by měli pomoci dosáhnout cíle přidat 100 lůžek intenzivní péče a dalších 570 postelí doplněných kyslíkem.

Spilenova uvedla, že sestry musí čelit vysoké úrovni utrpení.

„Když dnes zemře více lidí, zabere to hodně z nich,“ řekla.

___

Sledujte pokrytí epidemie AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic, https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine a https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.