Olympiáda 2022: Živé aktualizace – The New York Times

Toto nejsou olympijské hry, které Peking doufal, že bude pořádat.

Když Čína získala ocenění zimních her 2022 v překvapivě těsné hlasování z Mezinárodního olympijského výboru před sedmi lety jen málokdo mohl předvídat, jak moc se svět a hostitelská země změní, než dorazí.

Ale teď jsou tady: na začátku třetího roku pandemie; jako druhé po sobě jdoucí olympijské hry se uzavřely téměř všem fanouškům; a ve chvíli, kdy sebevědomá Čína dala jasně najevo svůj záměr uspořádat jednu z největších a nejglobálnějších sportovních podívaných na světě zcela podle jeho podmínek.

Aby se Čína dostala do tohoto bodu, prokousala se překážkami, kvůli kterým se kdysi pekingská nabídka jevila jako běh na dlouhou trať; překonat nové tím zdění her (a doufá, že koronavirus) v uzavřené komunitě velikosti malého města; a pokrčil rameny odsouzením na světové scéně jeho porušování lidských práv, jeho tvrdé zacházení se svými sousedy a jeho autoritářské chování.

Nejvyšší čínský vůdce Si Ťin-pching, který kdysi vsadil na podporu pekingské nabídky svou osobní prestiž, nedávno oslavil hry jako přehlídku „velké omlazení čínského národa.“ Spojením sportu a mocenské politiky bude v pátek, v den zahajovacího ceremoniálu, hostit ruského prezidenta Vladimira V. Putina, protože krize skončí Ukrajina pokračuje.

Kredit…Doug Mills/The New York Times

Pro mocnou a hrdou Čínu a pro její vděčné partnery z MOV to však budou také prvotřídní olympijské hry – včetně toho, že se Peking stane prvním městem, které bude hostit letní i zimní hry. Jeho olympiáda bude první sedm nových disciplínpro novou generaci sportovců a pro velkou část Číny, kde zimní sporty získávají na popularitě.

Rozběh se samozřejmě neobešel bez problémů. Ruské, české a norské týmy ohlásily propuknutí koronaviru což může ohrozit jejich medailové naděje. Minimálně dva američtí bobisté mají také pozitivní test. Ale velké hvězdy zůstávají: Mikaela Shiffrinová v alpském lyžování. Chloe Kim a Shaun White ve snowboardingu. Krasobruslaři Nathan Chen a Yuzuru Hanyu.

READ  Čína v Číně hlásila své první domácí případy COVID-19 za více než 3 týdny

Stejně jako v minulých hrách se najdou sportovci, jejichž příběhy překračují hranice, jako čínská americká freestyle lyžařka Eileen Gu, která bude honit zlata ve třech disciplínách, a další, kteří se snaží upevnit dědictví ve svých disciplínách. Norský běžec na lyžích Johannes Klaebo se pokusí získat šest medailí na jedněch hrách. Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wüstová bude usilovat o medaili na páté olympiádě za sebou. A pak je tu Claudia Pechstein, která pronásleduje jednoho ze svých, poněkud neuvěřitelně, ve věku 49 let.

Jejich naděje a výzvy se rozběhnou během 17 dnů, které následují po pátečním zahajovacím ceremoniálu, vyzařované do světa zpoza (většinou) zavřených dveří, kdy davy nebudou chybět, ale vítězství, zklamání, drama a zlomené srdce. bude až příliš skutečné.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *