Taliban nařídil všem afghánským ženám nosit burku | Afghánistán

Vůdci Talibanu v Afghánistánu vydali nařízení, že všechny afghánské ženy musí nosit burku na veřejnosti.

Tento krok potvrzuje nejhorší obavy aktivistů za práva a pravděpodobně je ještě zkomplikuje Taliban Jednání s mezinárodním společenstvím, které mu ještě nevěří.

„Chceme, aby naše sestry žily v důstojnosti a bezpečí,“ řekla Khaled Hanafi, úřadující ministryně na ministerstvu neřesti a ctnosti Talibanu, když oznámila dekret, který zavedl podobná omezení vůči ženám během vlády tvrdé linie Talibanu v letech 1996 až 2001. .

Tálibán se již dříve rozhodl, že znovu neotevře školy pro dívky starší 12 let, porušil dřívější slib a rozhodl se uklidnit svou základnu za cenu dalšího odcizení mezinárodního společenství. Toto rozhodnutí narušilo snahy Talibanu získat uznání od potenciálních mezinárodních dárců v době, kdy se země zmítá v prohlubující se humanitární krizi.

Sher Muhammad, úředník na ministerstvu neřesti a ctnosti, řekl: Pro všechny slušné afghánské ženy je nošení hidžábu nezbytné a nejlepším poutníkem je čádor. [the head-to-toe burqa]Je to součást naší tradice a respektováno.“

Vyhláška dodala, že pokud žena nemá důležitou práci v zahraničí, je pro ni lepší zůstat doma. „Islámské principy a islámská ideologie jsou pro nás důležitější než cokoli jiného,“ řekl Hanafi.

Většina žen v Afghánistánu nosí šátek z náboženských důvodů, ale mnoho žen v městských oblastech, jako je Kábul, si obličej nezakrývá.

Hnutí Taliban čelilo vážným překážkám v čele se západními vládami, ale přidali se k němu někteří náboženští učenci a islámské země kvůli stále větším omezením práv žen. Spojené státy a další země omezily rozvojovou pomoc a uvalily přísné sankce na bankovní systém, což přivedlo Afghánistán k hospodářskému krachu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.