Marocká silniční síť je považována za jednu z nejlepších na světě

Marocká silniční síť je považována za jednu z nejlepších na světě

Maroko je na 16. místě mezi nejlepšími silničními sítěmi, pokud jde o hustotu a kvalitu spojení, na základě zprávy Mezinárodního měnového fondu za rok 2022 o průměrné rychlosti a kvalitě silnic.

Propojenost venkovských oblastí země s velkými městy je podle americké platformy Insider Monkey faktorem, který zařadil marocký národ na dobrou pozici v žebříčku. Maroko, které je na druhém místě po hlavních světových mocnostech, se také stalo měřítkem v sektoru dopravy.

Průměrná rychlost je komplexním měřítkem kvality vozovky, zahrnující faktory, jako je dostupnost, stav povrchu vozovky, dopravní tok a použitá technologie.

Maroko má jednu z nejlepších silnic na světě. Průměrná rychlost mezi velkými městy v Maroku je 95 kilometrů za hodinu. Velká část státního rozpočtu jde na opravy silnic, které zajišťují vyšší kvalitu venkovských silnic v Maroku.

Itálie, Srbsko, Írán a Švédsko přicházejí bezprostředně po Maroku. Mezitím Austrálie (15), Rakousko (14), Maďarsko (13), Německo (12), Česká republika (11), Chorvatsko (10), Namibie (9), Jižní Afrika (8), Omán (7) . ) Španělsko (6), Francie (5), Kanada (4), Saúdská Arábie (3), Portugalsko (2) a Spojené státy americké (1). Země jako Čína, Japonsko, Spojené arabské emiráty, Katar, Nizozemsko a Belgie překvapivě v žebříčku 20 nejlepších zemí chybí.

„Francie má jednu z nejlepších silnic na světě s průměrnou rychlostí 105 km/h mezi velkými městskými centry.“ Země má bezpečné a hladké silnice, které umožňují rychlé cestování mezi městy. „Francouzská dopravní infrastruktura je dobře rozvinutá a poskytuje spolehlivé služby,“ uvádí zpráva.

Na druhou stranu tu máme Kanadu a Saúdskou Arábii. Ten poskytuje vysokou rychlost, s průměrem 106 kilometrů za hodinu mezi velkými městy. Saúdská Arábie má rozsáhlou silniční síť spojující města, železnice, přístavy a letiště. V rámci Vize 2030 saúdská vláda pokračuje v přidělování finančních prostředků na zlepšení silniční infrastruktury v rámci nulových emisí (NetZero).

READ  Nový slovenský premiér Fico zahajuje svou zahraniční politiku příslibem první návštěvy České republiky - Brněnský deník

Silnice poskytují přístup pro cestování, takže vyhrazená silniční síť je nezbytná pro celkový rozvoj. Zlepšení přístupu na silnici zkracuje dobu cestování a zvyšuje produktivitu. Organizace spojených národů uznává význam silniční dopravy a zahrnula ukazatel do svých cílů udržitelného rozvoje Sledovat vývoj infrastruktury. Tento ukazatel je založen na podílu venkovského obyvatelstva, které během roku žije do 2 km od silnice.

Dobrá silniční dopravní síť tak poskytuje vysokou dopravní konektivitu po celé zemi a umožňuje obyvatelům venkova dostat se do sociálních a ekonomických center země. V tomto ohledu Rabat očekává, že zlepšená komunikace v jihovýchodních oblastech země plně posílí její pozici jedné ze zemí s nejlepšími silničními podmínkami na světě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *