Novak Djokovič utrpěl šokovou porážku na Monte Carlo Masters

(AFP přes Getty Images)

svět číslo jedna Novák Djokovic Rolex havaroval Monte Carlo Masters po překvapivé porážce v osmifinále od Itala Lorenza Musettiho.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion se vzdal vedení o jeden set 4-2 a prohrál 4-6 7-5 6-4 v utkání v Monaku, kde přestalo pršet.

Poté, co si zajistil úvodní zápas, Djokovič se snažil najít svou nejlepší formu ve větrných podmínkách Court Rainier III.

Pětatřicetiletý hráč prohrál sedmkrát, než mokré počasí donutilo hráče vyjít 1:1 a vést 40:30 ve třetím zápase rozhodující sady.

Po restartu hry zůstal nerozhodný stav na podání až do sedmé hry poslední sady, kdy 21letý Musetti zajistil, co se ukázalo jako rozhodující přestávka.

Nejlepší nasazený Djokovič, který vyhrál turnaj v letech 2013 a 2015, urputně ušetřil tři mečboly, než nakonec podlehl porážce se světovou 21. ve strhujícím zápase, který trval dvě hodiny a 54 minut.

Lorenzo Musetti byl emotivní poté, co porazil Novaka Djokoviče na Monte Carlo Masters (AFP přes Getty Images)

Podle atptour.com: „Je pro mě těžké nebrečet,“ řekl Musetti.

„Je to emocionální vítězství, protože to byl opravdu dlouhý zápas. Tři hodiny a přerušený kvůli dešti. Podmínky nebyly jednoduché, protože foukal vítr a byla trochu zima – ne tak, jak jsme hráli v posledních dnech.“

„Jsem na sebe opravdu hrdý. Bojuji, abych nebrečel, protože je to pro mě sen. Porazit Novaka je pro mě skvělé.“

Odměnou Musettiho za první vítězství v kariéře nad Srbem byla čtvrtfinálová konfrontace s krajanem Jannikem Sinnerem.

Sinner se ve čtvrtek vrátil k porážce Poláka Huberta Hurkacze 3-6, 7-6(6), 6-1.

Mezitím úřadující šampion Stefanos TsitsipasKdo usiluje o třetí titul v řadě v Monte Carlu, porazil Chilana Nicolase Jarryho 6-3, 6-4.

READ  JE 2023 RAGBRAI ZÁMEK PRO SVĚTOVÉ REKORDY GUINNESSŮ?

Druhý nasazený Řek se ve čtvrtfinále střetne s Taylorem Fritzem poté, co Američan vyhrál 4-6, 6-4, 6-1 nad Čechem Jiřím Leskou.

Světová čtyřka Casper Ruud – šampion French Open 2022 a finalista US Open – utrpěl vyřazení Němcem Janem-Lennardem Struffem, když prohrál 6:1, 7:6 (6).

Jinde Dane Holger Rohn rychle vyhrál nad zraněným vicemistrem Wimbledonu 2021 Matteem Berrettinim, zatímco Andrej Rublev Porazil Ruska Karena Chačanova 7:6 (4), 6:2.