Prezident Zeman dnes večer na Pražském hradě předává Státní ceny

Pražský hrad je dnes uzavřen, protože český prezident Miloš Zeman předá státní vyznamenání udělená v letech 2020 a 2021 na galavečeru ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Slavnostní vyznamenání nejvýznamnějších Čechů v mnoha různých oborech se bude konat od 20 do 21:15.

Událost bude živě přenášena v TV ČT24, jako běžnou každoroční tradici. Další možností, jak to sledovat, je TV IDNES.

Oslava se obvykle koná každých 28y října u příležitosti Dne samostatného československého státu. Ocenění zahrnují lidi z oblasti kultury, vědy a obchodu. Tradičně nechybí ani veteráni.

Existovala určitá nejistota ohledně události, která se skutečně odehrává, zejména s ohledem na současnou válku mezi Ruskem a Ukrajinou.

Večerní ceremoniál nejvyšších státních vyznamenání ve Vladislavském sále se v posledních dvou letech nekonal – v roce 2020 z důvodu šíření pandemie COVID-19 v plné síle a v roce 2021 z důvodu hospitalizace prezidenta ČR Miloše Zemana , dnes večer budou uděleny ceny obou ročníků.

Mezi oceněnými za rok 2020 jsou Karel Gott (na památku nejslavnějšího českého zpěváka, který zemřel 1. října 2019), Roman Primula (bývalý ministr zdravotnictví ČR). Kompletní seznam oceněných naleznete tady.

Mezi oceněnými za rok 2021 jsou Jiřina Bohdalová (jedna z nejznámějších českých hereček, přítomná ve filmech jako Klec (pro filmového režiséra Jerryho Stracheho), Peter Kellner (na památku českého miliardářského podnikatele, zakladatele a hlavního akcionáře skupiny PPF). Kdo zemřel na výletě) Lyžování 27. březnay2021).

Podívejte se na úplný seznam oceněných za daný rok tady.

Předchozími oceněnými jsou rodina Baťa (světově uznávaný český obuvník zodpovědný za idealizaci vzorových měst v zemích, se kterými cestoval a pracoval) a Jaromír Jäger (nejslavnější český hokejista a vítěz, který hrál řadu let v USA). který v současné době vlastní KC Kladno).

READ  Kde se natáčelo kolo času? Prozkoumejte místa natáčení na Amazonu

Tradiční recepce obvykle po obřadu ve Španělském sále se letos konat nebude.

Jen pro připomenutí, Pražský hrad zůstane z provozních důvodů až do středy uzavřen.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.