Zpřísňuje české kontroly při vypuknutí nového viru | Svět

Autor KAREL JANICEK Associated Press

PRAHA (AP) – Česká vláda v pátek přistoupila k zpřísnění dalších kontrolních opatření uprostřed vzestupu vysoce nakažlivé varianty koronového viru, jedné z nejvíce postižených zemí EU.

READ  Češi přijímají pomoc afghánským překladatelům, rodinám - WPRI.com

Zhoršující se situace spočívá v tom, že vláda je nucena opustit plány na znovuotevření všech obchodů počátkem příštího týdne, přičemž se ve střední Evropě objevují známky nové epidemie.

„Nedokážu si představit, že změníme svůj názor,“ řekl ministr zdravotnictví John Platney.

Platney uvedl, že obyvatelé nyní musí nosit lepší masky na přeplněných místech, včetně obchodů, nemocnic a veřejné dopravy. Řekl, že látkové masky, které dosud mnoho používalo, již nebudou přiměřené a budou místo toho vyžadovat masky lékařské kvality, bezpečnostní respirátory nebo dvě chirurgické masky.

„Uznáváme, že musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zabránili šíření infekce,“ řekl Platney.

V Polsku mluvčí ministerstva zdravotnictví Vojciech Androzevič mezitím uvedl, že země vidí „začátek třetí vlny“ zvyšování počtu hospitalizací. Diskutovalo se také o tom, zda lze požadavky na masku změnit.

Česká republika čelí vzestupu rychle se šířící varianty koronového viru, která byla poprvé objevena v Británii, a vědci nyní tvrdí, že je nebezpečnější než původní virus. Tři nejvíce postižené okresy České republiky na hranicích s Německem a Polskem jsou ve stavu úplného uzavření. Počet nových případů na 100 000 lidí za posledních sedm dní je 1 000.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *