Jižní Korea uvádí, že vakcíny AstraZeneca Pfizer COVID-19 jsou po první injekci účinné na 87%

Zdravotnický pracovník obdrží dávku vakcíny proti koronavirovým chorobám (COVID-19) od společnosti Pfizer-Biontech (COVID-19) ve vakcinačním centru COVID-19 v jihokorejském Soulu 10. března 2021. REUTERS / Kim Hong-ji

Jedna dávka vakcín COVID-19 od společnosti AstraZeneca Plc (AZN.L) A Pfizer (PFE.N) Data ze skutečného světa, která ve středu zveřejnila Jižní Korea, ukázala, že 86,6% je účinných při prevenci infekce u lidí ve věku 60 let a starších.

Údaje Korejské agentury pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) ukázaly, že vakcína Pfizer, která byla společně vyvinuta společností BioNTech, byla 89,7% účinná v prevenci infekce nejméně dva týdny po podání první dávky, zatímco dávka AstraZeneca byla 86,0% efektivní.

Jeho analýza je založena na více než 3,5 milionu lidí v Jižní Koreji ve věku 60 let a starších po dobu dvou měsíců ke dni 26. února a zahrnovala 521 133 lidí, kteří dostali první dávku přípravku Pfizer nebo AstraZeneca.

Agentura uvedla, že v datech bylo 1 237 případů COVID-19 a pouze 29 případů ze skupiny, kteří byli očkováni.

Dodala: „Bylo zjištěno, že obě vakcíny poskytují vysokou ochranu proti chorobám po první dávce. ((Lidé) by měli dostat úplné očkování podle doporučeného rozvrhu, protože po druhé dávce se míra ochrany více zvýší.“)

Výsledky přicházejí v době, kdy se Jižní Korea snaží mobilizovat účast na své očkovací kampani poté, co zprávy o potenciálních bezpečnostních problémech odrazovaly některé lidi od očkování. Přečtěte si více

„Asi 95% lidí, kteří v naší zemi zemřeli na koronaviry, jsou starší lidé ve věku 60 let a více, a vakcíny významně sníží rizika pro tyto lidi,“ uvedl Yoon Tae-ho, úředník ministerstva zdravotnictví. na brífingu ve středu …

Yoon uvedl, že možnost vedlejších účinků, včetně srážení krve, je „extrémně nízká“ a často léčitelná.

READ  Maledivy: Indičtí vojáci opouštějí zemi, protože Čína získává oporu

Jižní Korea dosud zaočkovala 6,7% ze svých 52 milionů lidí, ale stanovila si ambiciózní cíl zaočkovat 70% své populace do září a dosáhnout imunity stáda do listopadu.

Od středy budou Jihokorejci, kteří byli plně očkováni a prokázali negativní test COVID-19 a žádné příznaky, po návratu z cesty do zahraničí osvobozeni od povinné dvoutýdenní karantény, aby podpořili další očkování.

Agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) hlásila k půlnočnímu úterý 676 nových případů COVID-19, čímž se celkový počet infekcí v zemi zvýšil na 124 945, s 1 847 úmrtí.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *